santinio

  • hırçın golcü (289)
  • 720
  • 2
  • 1
  • 0
  • 3 gün önce

2018 ekonomik krizi

şu özel sektörün borcu muhabbeti cayır cayır dönmüş...iki kelam edeyim de başlık temizlensin. başka muhabbet dönsün!

özel sektörün borcunu devletin üstlenmesine gerek yoktur. özel sektör borcu zaten kamu borcu sayılır. yapılan uluslararası kredi sözleşmelerinde daima türk firmasının arkasında devlet olduğu belirtilir. aranızda uluslararası kredi anlaşması veya sendikasyon kredisi anlaşması yapanlar var ise bilir.

ayrıca bugün bir türk firması yabancı bir finans kurumuna borcunu ödemese, ödemek istemese başına ne gelir bilen var mı?

biliyor musunuz? türkiye cumhuriyet merkez bankası kara listeye alır! hani deniyor ya özel sektör ayrı kamu ayrı. nah ayrı! cezanı merkez bankası keser. seni kara listeye alır. yabancı finans şirketi muhattap dahi olmaz. çünkü onun garantörü türkiye cumhuriyet merkez bankasıdır. yani arkasında koskoca türkiye cumhuriyeti devleti vardır. kimse sizin kıçı kırık, bilançoları saptırılmış dandik türk firmalarınıza güvenmez çünkü.

alın size soru? neden citibank'a, ford motor company'e, siemens'e güvenirsiniz? çünkü arkasında birleşik devletler vardır. çünkü arkasında bizi kıskanan almanlar vardır!

siz uluslararası ticareti oyun mu sanıyorsunuz? saddam hüseyin'i astılar lan bu uğurda...

edit : ayrıca bu kara liste olayı bir realitedir. tcmb günceller. rahat olun. doları yiyip yiyip ben ödemem diyemezsiniz. dedirtmezler. dedirtselerdi abd olmazlardı.

devamını okuyayım »
22.05.2018 17:45