saygilarefendim

  • 331
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

sinan kurumuş

18 yaşında, kariyerinde muhtemelen ilk kez ayaklarını bu derece titretmiş bir maça çıkan çocuk.

şöyle bir bilgi vereyim. defans oynuyorum, geriden top çıkartırken en nefret ettiğim şey, takım arkadaşlarımın rakibinin arkasına saklanması ya da top istememesi. halbuki ideal hücumda sürekli top isteyen birden fazla alternatif olmalı ki, rakibin dengesini bozabilesiniz. dengesi bozulan rakibi bir şekilde alt edersiniz, muhtemelen defansın arkasına atılan toplarla.

ahanda işte sinan tam o ideal hücumculardan. sürekli gelip top istiyor, defansı da kendisiyle çekebiliyor ve boş alan yaratıyor. ek olarak o top isteyince, pas alternatifi artıyor ve daha rahat top yapabiliyor takım.

gol kaçırılır, normaldir. bu sezon efsane performans veren, yokluğunu mumla aradığımız almeida bile ne goller kaçırdı. sinan da kaçırsın. ama bu takımda sinan oynasın. takımdaki diğer oyuncular da sinan'la oynamayı öğrendiğinde, ne kadar akıllı oynadığını göreceklerdir bu çocuğun.

bu demek değil ki, sinan süper mükemmel oyuncu. geliştirmesi lazım daha kendisini. mesela bence şut eksiği var o yüzden idmanlardan sonra şut çalışmalı. sağdan, soldan, ortadan, 1 ila 30 metreden sürekli şut çalışmalı. bu sayede şut tekniğini ilerletmeli. bazı şeyler yetenekle olurken, bazı şeyler çalışmayla ve tecrübeyle oluyor bunun farkına varsın yeter.

son olarak, belki kendisi okuyordur burayı, ya da bi yakını okuyordur. şunu demek isterim:

"karabük maçında çok iyiydin kardeşim, yürüye dur."

devamını okuyayım »
03.02.2013 15:20