schistosoma reflexus

  • 347
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

türban üstüne peruk

bunu yapan arkadaşım, senin benim şahsi görüşlerimi, dini, hukuğu, cinsel eğilimleri herşeyi ama herşeyi bir yana bırakalım yasa uygulayıcıları aldatmak için kurulmuş bir düzendir bu . kimdir yasa uygulayıcılar peki. fakülte yüksekokul girişindeki güvenlik görevlilerinden tutun da dekanına rektörüne kadar bütün üniversite çalışanlarını kapsar bu. bu insanlar senin öğrenim görmen için çalışan insanlardır. her ülkede her toplumda bazı ortalama kurallar, yasalar, yasaklar vardır. işte bu insanlar da görevlerini yaparken toplumun geneli tarafından kabul görmüş bu yasalara uyarak görevlerini sürdürürler keyiflerine göre değil. bu insanların çoğu senin annen baban yaşındadır. amaçları seni incitmek değil görevlerini düzgün yapmaktır. peki sen ne yapıyorsun? gel hocam hukuku, yasaları beraberce aldatalım, ben türban takmış gibi olayım sen de onu görmemiş gibi ol da gül gibi geçinip gidelim diyorsun. şimdi sen dersin ki mecburum okumak için vesaire...

peki sonra derse gireceksin, hocayı dinleyeceksin, örneğin homeostazis anlatılacak derste, yani vücudun dengesi. peki senin dengen nerede? yaz sıcağında iki kat örtünün altına sakladığın zavallı kafanın dengesi nerede. hayata geçiremediğin bilimsellik ne işe yarar ki. sen komple bir çelişkisin aslında. ama suçu sırf kendinde arama sakın kardeşim. senin kafana o çaputu saran adamlara git hesap sor. ben niye buna mecburum diye. niye dünyadaki bütün erkekleri iradesiz, gudik abazanlar olarak görmek zorundayım diye sor. bakalım sana ne cevap verecekler.

sonra bir de git sana bunu özgürlük diye yutturanlara sor bakalım sen o "özgürlüğü" tam olarak elde ettiğin günden sonra kadın üniversiteye gidebilecek mi?
gitse bile hayatta erkeğin ne yanında yer alacak? sor bakalım sana ne yalanlar sıralayacaklar.
inanma kardeşim inanma... kendine işkence etme özgürlüğü diye bir şey olmaz.
akla mantığa sığmayan aslında dine de sığmaz.

devamını okuyayım »