sdmria

  • 1063
  • 3
  • 3
  • 0
  • 4 gün önce

sözünü tutmayan sözlük yönetimine açık çağrı

hatırlayanlarınız vardır, bir ara bir isyan patladı sözlükte. (bkz: ayrımcılığa karşı ekşi sözlük'e açık çağrı) başlığında çağrıya cevap verildi, denildi ki ayrımcılık yok artık, troller için özel yaptırımlar olacak vs denildi. (bkz: #108563838)

bu açıklamadan sonra yapılan tek şey #troll filtresi eklenmesi oldu. birde şikayet ederken e-posta işlemleri kaldırıldı. fakat yönetim, trollere karşı ne tutumunu değiştirdi ne de şikayetleri daha iyi değerlendirdi. üstüne kanzuk bey, eşini eleştiren yazarları bu açıklamaları kullanarak uçurdu. (bkz: londonphile)

beni muhtemelen tanıyanınız yoktur, öyle çok ilgi çeken bir yazar değilim. yaklaşık 11 yıldır ekşi sözlüğü kullanıyorum. uzun süredir troller var ama beni bu başlık -> (bkz: ayrımcılığa karşı ekşi sözlük'e açık çağrı) açıldıktan sonra daha da rahatsız etmeye başladılar.

başlıkları #troll filtresinden gözükmediği için sıkılıyorlar herhalde. mesaj atıp duruyorlar, mesajlarımı da kapatmak istemiyorum, insanlar ile konuşuyorum çok değerli arkadaşlarım var. tek yapabildiğim rahatsız edenleri engellemek oluyor.

bana atılan mesajlar hakaret içeriyor, mesajı atanların açtığı başlıkların hepsine #troll etiketi yapıştırılmış, bir tane bilgi verici entryleri yok, üstüne gelip nickaltıma "mal bu gerizekalı takmayın" diye entry giriyorlar. 11 yıldır nickaltıma girilen tek entry şuan bir trollün girdiği "mal bu adam başlıkları engelle" entry'si.

ama ekşi sözlük yönetimi ve sayın kanzuk bey asla yaptığımız şikayetleri takmıyor, mesajları görmüyor. adamların umrunda değil sözlüğün kalitesi anca reklam koyalım, eşimizi dostumuzu yazar yapalım ama trollerden küfür yiyen yazarları boşver zaten beğenmeyen yazmasın sözlükte.

bu benim ekşi sözlük yönetimine karşı açık çağrımdır, sözünüzü tutun, trolleri uçurun. #troll filtresi açmanız sadece başlıkları görmememize yarıyor. adamlar yazdığımız bilgi verici entrylere bile kalkıp hakaretle cevap verebiliyorlar. şikayet ediyoruz, adam troll olmasına rağmen hiçbir işlem yapılmıyor.

diyorsanız ki biz çok yoğunuz şikayetleri 10 ayda okuyoruz, yazarlara #troll etiketi yapıştırılsın, 20 30 tane #troll başlığı açan yazarların otomatik #troll etiketi olsun, mesaj atamasınlar.

bıktım yahu 10 yaşında çocuk eline almış klavyeyi "seninde **ına koyayım", "sanane a**na koduğum" "g**ünü yardığım" gibi mesajlar atıyor hakaret küfür yemek zorunda mıyım yahu? yazdığım tüm entryleri okuyun her zaman birilerini kırmaktan çekinmişimdir, kimseye karşı kırıcı olmadan yazmak istedim. arada kaçanlar olabilir yıllar oldu ama küfür ile cevap verilecek yazılar yazmadığımı düşünüyorum.

benimle beraber yazarların yazdığı entrylere, açtığı başlıklara göre #troll etiketinin yapıştırılmasını isteyenleri aşağıda yazacağım.

(bkz: ayrımcılığa karşı ekşi sözlük'e açık çağrı) başlığında verilen sözleriniz tutulmayana kadar entry girmeyeceğim. en fazla bu entryi bkz olarak etiketlerim. eğer takmazsanız da (bkz: yolun açık olsun paşam)'dan nasibimi alıp bırakacağım yazarlığı. çok da umrunuzdaydı zaten.

devamını okuyayım »