se38

  • 100
  • 4
  • 2
  • 0
  • dün

5 liralık tişörte 50 tl istenince isyan eden anne

2 yaşımda ki çocuğum kreşe başladı. 555 lira kıyafetleri. 1 pantolon , biri yer bezi potansiyelli 3 t-shirt , 1 eşofman takımı . 555 lira .
bitti mi sandın ?
tabii ki hayır. 1000 tl kırtasiye ücreti ?
bu ülke için uzun zamandır hiç bir şey hissetmiyorum ya. kişisel olarak bana , çocuğuma tam olarak ne yararı var ? uzun zamandır bunu düşünüyorum. ne yararı var abi , mesela ne katkısı var bana devletin ?
mesela şöyle olmalıydı : devlet benim sağlık , eğitim , güvenlik gibi en temel ihtiyaçlarımı garanti altına almalı dimi .
bakalım şimdi sırasıyla ;
-sağlık : en son iki yıl önce devlet hastanesine gittim. sağlıkta devrim falan diyorlar , gidelim bakalım dedim. kapının üzerinde sıra var evet de , kapı açılınca 100 kişi aynı anda bir şey soracağım diye içeri girmeye çalışıyor hala ? içeri girdiğimde doktorla görüşmem maksimum 30 saniye. adam bakmadı bile. belli o da hayatından bezmiş.
2 yıldır özel sağlık sigortası yaptıyorum. kendime , eşime ve çocuğuma. bir kere devlet hastanesine götürmedim çocuğumu. ne diyeyim , allah düşürmesin.

-eğitim : bu konu için videoyu izleyin yeter. lan oğlum bende inançlı bir insanım da bilgi çağındayız lan. imam hatipler son sürat artırıp ciddi ciddi eğitimde devrim yaptığımıza inan bir bana anlatsın ya :)

-güvenlik : istanbul'da ortalama geliri olan herkes güvenlikli sitede oturuyor dimi ? ben bilerek ve isteyerek bu sektörün canlı tutulduğunu inanıyorum lan. çomar win , hükümet win (istihdam , yolunacak bizim gibi kazlar vs) . akşama kadar sokaklarda it gibi koşturduğumuz zamanları hatırlıyorsunuz dimi ?

ben her ay eşşek yüküyle doğrudan + bir o kadar dolaylı vergi ödüyorum . biri bana izah etsin ya , sen bu parayı ne amaçla ödüyorum ?

yarın çıksa patron dese bana : senin brüt maaşını elden vericem lan senin. sigorta falan da yok. anında kabul ederim .

tüm partilerin seçim vaadlerine bakın , bizim için hiç bir şey yok ki ?

her mahalleye kreş : ama aylık geliri belli bir miktarın altında olana.
anneye kreş yardımı : ama annenin aylık geliri asgari ücret olacak.

ben chp seçmeniyim . bu vaadleri veren adam kaybetse çomar gelip sevinecek. üstüne bana laf sokacak falan .

bizim gibi orta-üst gelirli insanlar için bu ülkenin sağladığı hiç bir fayda yok. gören varsa biri bana izah etsin. vergilere bakın, devletin kimlere ve neye yardım yaptığına bakın anlarsınız.

ablacım , çok üzgünüm senin için. uyanın diye sesleniyorsun ya bir umutla , uyanmazlar . mantıklı bir insan yukarıda anlattıklarımı görür ve zaten çoktan senin gibi isyan ederdi. zeka noksanlığını geçtim , mantıklı insan sayısı çok az bu ülkede.

devamını okuyayım »