seen sea

  • anadolu çocuğu (325)
  • 902
  • 0
  • 0
  • 0
  • 4 ay önce

yaran olaylar

abi bilgisayardan kulaklıkla yüksek sesle müzik dinlerken dünyadan kopar. kapıdan yanına gelene kadar bin türlü seremoni yapıp davul çalan anneyi duymaz. sonra anne yanında belirince korkudan sıçrayıp nefes nefese kalır, bir de üstüne anneye fırça atar. aynı olaylar kardeş ve baba ile de yaşanır. bu durumun üstüne tırsmamak için şöyle bir önlem alınır. odaya gelirken abi müzik dinliyorsa eğer önce 2-3 kez ışık yakılıp söndürülerek haber verilecektir.

bu uyarıdan sonra hoparlörlerden çok yüksek sesle film izleyen abinin odasına kafayı uzatan kardeş, kulaklık olmadığına ve müzik dinlenmediğine kanaat getirerek odaya sessizce* dalar. sabahtan beri smallville izleyen abi, dizinin de verdiği paranoyaklıkla solunda ürperti hissedince, birden yana döner. siyah kapşonlu polarlı kardeşi görünce perdelerle karartılmış odada çığlığı koyuverir. çığlıktan korkan kardeş de çığlık atınca abi bir daha korkup daha çok bağırmaya başlar. bu olay üzerine hane halkına genelge verilir: artık abi sesle ilgili bir şey yapıyorsa ne olursa olsun ışıkla ve sesle, bir şekilde odaya giriliyor olduğu haber verilecektir.

aynı günün gece yarısı, hala smallville izleyen abinin yanına gelemeye karar veren kardeş odaya girerken, talimatlardaki gibi ışığı yakıp söndürür. fakat o sırada ekranda dizinin en heyecanlı sahnelerinden biri vardır. her an herhangi bir yerden birinin fırlaması an meselesidir. o sıraada ekrandaki adam odanın sigortalarını kapatır. ekrandaki oda karardığı anda kendi odası da birden kararıp aydınlanmaya başlar. gerçek film deneyimi için odayı karartıp, 5+1 ile ufak çapta sinema yaratan abi bu derece bir gerçeklik beklemiyordur sinemadan. abi yine çığlığı koyuverir ve koltuğunun tepesinde kalakalır.*

devamını okuyayım »
02.11.2008 01:36