sefiller8

  • 749
  • 19
  • 2
  • 0
  • geçen hafta

didem arslan yılmaz

cnn türk'ü aşağıya çeken programlarıyla beni benden alan tavırlara sahip moderatörü. ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum, nitekim durumun vahameti yaptığı programlarla şova ve itirafçılktan iftiracılığa kaymış kimselerin hoparlosuna dönmüş durumda.
habertürk'te iken de sevmezdim prgramcılığını cnn türk'e geçti yine aynı.
itirafçıdan al haberi tarzında şahsen algı operasyonu da yaptığını düşünmüyor değilim. doğru düzgün soru sorup bu itirafçılara net bir duruş sergilemiş değil, bu adamlar dün türkan saylan'a neler yazdılar, cahit özkan gibi birini bile şimdi melek gibi dinletir oldular. öyle aklımızla alay ediyorlar, hepsinin beyanları ve tavrıları gün gibi ortada, inanmayan ali tatar'ın mezarına gitsin baksın. fazlasıyla ortada. günlerdir yaptığı programlarda doğru düzgün bir tartışma dahi görmüyorum. kendi bilgisizliği de cabası. doğru düzgün yönettiği de söylenemez. bi de kalkıp klavye kahramanı diye milleti eleştiriyor, siz nesiniz acaba? mikrofon kahramanı? ayıp.
günlerdir dolanıyor 99'daki siyaset meydanı görüntüleri 99'dan öncesi, sonrası ve hatta yakın tarih balyoz zamanı, cemaati konuşan yazan tavrı net öyle itirafçı falan olmayan kişiler de var, bugün kalkıp muhbirlik yapanlara inanalım istiyorsunuz, üstelik kimisi akit çizgisinde kimisi dünkü kumpasların içinde. oh ne ala. algı şaşırtması değil de ne? istihbaratçıya mı inanacağız? istihbaratçı bu, ne olduğunun farkında mısınız? bir de kalkıp kozmik abla gibi saçma bir şeyle ekrana çıkıyor, karşısındakiler de apayrı. tiyatro oyunu diyeceğim tiyatroya saygım büyük. ne yapalım inanalım mı? rtük, yargı hiç mi devreye girmiyor ya. bu nasıl iştir anlamıyorum.
daha geçen gün latif erdoğan gibi birini çıkarıp açıkça meral akşener'e iftirasını gündeme getirtti, sözde kadın duyarı falan kastı, madem öyle kardeşim buyrun fetönün tüm zulası ortadaysa belgesiyle bilgisiyle sunsunlar, yargı süreci devam eden bir olay da üstelik.
akıl tutulması yaşatacaklar, aklımızla alay ediyorlar. daha dün ne olduğu açıkça ortada kimselerin bugün bilge gibi ortalarda dolanması, ben demiştim demesi halleri, buna ortaklık eden didem arslan yılmaz ve benzerleri. sanki son 10 yıl marsdaydık.
bir de kalkıp hanımefendi de eleştiri kaldıramayıp (ki seviyesini de gördük yakın zamanda tuğçe tatari ve tayfun atay ile) kendince ne büyük işler yaptığını sıralıyor, işte bu kadar kendinden, durumun ciddiyetinden falan bir haber birisi. yapma bu işi. git kültür programı yap. valla. yeni çıkan filmleri falan anlat. kitap tanıt. müze dolaş. istanbul'un kalan son güzelliklerini anlat çocuklara. ileride büyük bir hayalkırıklığı yaşayacaklarından bahsetme ama.
şirin payzın'ı özledim yahu. canım şirin.
cnn türk gibi doğru düzgün izlenecek tek haber kanalının bu saçmalığa bir an önce son vermesi dileğimle. kendine de gazeteci diyecek bir konuma gelsin sonra tayfun atay yahut tuğçe tatari'ye laf soksun.

*imla ve yazım için şimdilik affola, bir ara gelip düzenleyeceğim.

devamını okuyayım »
17.08.2016 14:33