senarist olacak sahis

  • 163
  • 4
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

jet sosyete (dizi)

diziyle ilgili rahatsız olduğum tek şey diziden gayet bağımsız bir durum. izleyen izlemeyene gömüyor, izlemeyen izleyene saydırıyor.
kendi adıma gayet eğleniyorum. özellikle bazı karakterler çok iyi olmuş. ki oyuncu kadrosunun özellikle ünlü simaları hep sevdiğim isimler. daha önce izlemeyip bu dizi sayesinde tanıdığım kişileri de gayet sevdim.

ben sit-com konusunda gülse birsel'i örnek almaya çalışıyorum kendimce. ve ülkemizde orijinal olarak üretilen sit-com pek yok. evet avrupa yakası apayrıydı. fakat bir insanın her projesi aynı düzlemde gitmeyebilir. yalan dünya'da da gayet eğlendim. jet sosyete'de de gayet eğleniyorum. sevdiğim çok kaliteli komedi projeleri var. şu daha iyi, bu bundan kötü kısmına girip yarıştırmaktan ziyade eğlenmeme bakıyorum şahsen. eksiklerini eleştirmek tabi ki gerekli. yani burada "ülkede iyi iş yok, o yüzden açıkları görmezden gelelim" de demiyorum ama kendi adıma pek açık bulmadım. abartılı karakter konusundaki eleştirilere katılabilirim belki.

--- spoiler ---

o film izleme sahneleri neydi öyle? özellikle anneannemle dizi/film (hatta haber) izlerken benzeri fenalıkları geçiren biriyim. yeri gelir kötü karaktere hayran kalır, yeri gelir iyi karakteri kötü sanıp söver. aklıma sürekli o geldi.

gizem'i gitgide daha çok sevmeye başladım. hele ki bebeğin altını değiştirmek örneğinde "çağırın ozan'ı göstereyim" kısmında ciddi anlamda çok güldüm. kaynana-gelin atışmaları ayrıca eğlenceli olmuş. izlenilen filmlerin seçimi de başarılıydı. özellikle "aile arasında" ile ilgili kısımlar ayrıca hoşuma gitti.

--- spoiler ---

devamını okuyayım »
20.03.2018 00:43