sengulerkenbendusuyorum

  • 117
  • 1
  • 0
  • 0
  • geçen ay

masum

dün 4 bölümü art arda izleyince beyinde hafif bir ısınma peyda oldu. ilk 2 bölüm tarık'ın hayatına odaklanmışken son 2 bölüm taner ve yusuf'un hayatına dikkat çekiliyor. böyle müthiş kurgulu bir yapıtın internet üzerinden yayınlanması çok doğru bir karar. çünkü herhangi bir kanal çıkıp sahiplenseydi alışılagelmiş türk dizilerinin aptallaştırdığı türk izleyicisi tarafından anlaşılamayacak ve belki de 2. bölümden sonra yayından kalkmak zorunda kalacaktı.
her neyse diziye geri dönecek olursak olaylar ve karakterler bir hayli gizemli ama birkaç teorimi paylaşmak istedim.

--- spoiler ---
taner ve rüya'nın piknik sahnesi çok enteresandı. rüya'ya gelen telefon, apar topar gitmek istemesi ve taner'in kimle konuştuğunu bile sormadan 'iyi gidiyorsan git' diye anlayışla karşılamasının derinine indiğimde, rüya'nın bir hayat kadını olabileceği fikri oluştu bende. taner de onu pazarlayan abimiz oluyor bu durumda. o yaraları da zannedildiği gibi taner değil de birlikte olduğu adamlar yapıyor. tarık'ın düğün sonrası bar sahnesinde gördüğü halüsinasyonda; emel'i hayat kadını, kendisini de onu pazarlayan kişi olarak gören bir adam olduğunu söylemesinin altında da abisi ve karısının bu tarz bir ilişki yaşaması yatıyor olabilir. ayrıca hepimizin farkettiği gibi rüya seks konusuna fazlasıyla düşkün ve her şeyin altında yatan sebebin bu olduğunu söylüyordu emele.

ufak bir not: berkun oya'nın hayal kırıklığı yaratan tek bir işine bile rast gelmedim şu ana kadar. keşke daha çok üretse, bol bol üretse.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »
05.02.2017 17:21