sensate esperienze

  • 420
  • 2
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

28 şubat 2016 ekşi sözlük'ün tasarımının değişmesi

sözlüğe girişimi %80 oranında azaltmış değişiklik. tükenmişlik sendromu yarattı bir nevi.

ne alışamamaktan ne de tepkiden. sanırım gözlerim istemiyor. belki de diyorum ki yarısından çoğu "devamını okuyayım"a kurban gidecek şeyler yazmaya ne gerek var...

bundan önce gece görüşü modunu ne zaman kullansam sözlüğe ihanet etmiş gibi hissederdim. şimdi kullanmazsam göz sağlığıma ihanet edeceğim. değişik duygular içerisindeyim. yazarların çoğu gece görüşünden çıkmadıklarını yahut ekşi normalleştirici kullandıklarını söylerken, sanırım bu beyazın iyi bir seçim olmadığını anlamak için daha fazla kanıta ihtiyaç yok.

onu geçtim "devamını okuyayım" ise, renk gibi teknik bir aksaklık değil içeriğe ilişkin önemli bir değişim. bunu okuyanlar basmışlardır ya basmayanları ne yapacağız? burada artık daha da anonim, anonimin anonimi, allah'a emanet bir sayıya içerik üretmenin manası yok gibi yazar açısından.

sub-etha'nın yokluğu da naçizane bir eksiklik olarak hissettiriyor kendisini.

velhasıl-ı kelam, kanzuk entry'sinde bundan sonra sık sık değişiklik olacağından bahsetmişti. umarım bir an önce yeni bir değişiklikle şu renk işine el atılır ve "devamını okuyayım" zımbırtısı kaldırılır.

devamını okuyayım »
01.03.2016 23:44