sensevyeteriii

  • 426
  • 58
  • 13
  • 0
  • dün

sigarayı bırakmak

09.09.2019 uyandigim 06.50'den itibaren kesin olarak gerçekleştirdiğim sigarayı bırakma eylemi.birazcık gerginlik ve birazcık asabiyet eşliğinde olacağı suphesiz.kilo alımından bahsetmiyorum bile.bu negatif yönlerin en minimumda yaşanması için kendimi oyalayacak aktiviteler bulacağım.

bu süreçte yanımda olmak isteyen yazarlar ve çaylaklar bir yeşil uzağinizdayim.

edit:yolda,sokakta,otobüs durağında sigara içenlerin yanında şimdiden rahatsız olmaya başladım bile.mucadelem sonuna kadar surecek.

edit2:bu esnada kilo almadan bu işi gerçekleştireceğim süreç oldukça sıkıntılı ilerleyecek.abur cubura düşüp kilo alamam.bu esnada kilo bile vermeye calisacagim.vermem gereken yaklaşık 10 kilo var.

beklentiler:sigara kokusundan arınmak,cinsel gücün artması,fiziksel dayanıma dayalı aktivitelerde daha çok dinamizm gösterebilmek,boğaz ve ciğer ağrısından kurtulmak,para kaybını azaltmak.

10 eylül 2019 1.gün editi:kendimi aç hissediyorum ama yemiyorum.sigara içilen ortamda bulundum ilk günün hikmetine mi nedir canım hiç istemedi.sureci iyi yönettiğimi düşünüyorum.bu azimle devam etmeye çalışacağım en azından.

11 eylül 2019 2.gün editi:canım deli gibi sigara çekiyor.bu isteğimi bastirmaliyim.

14 eylül 2019 sigarasız geçen 4.gün editi: daha dinç ve zinde hissediyorum,enerjiğim azimle devam ediyorum.

devamını okuyayım »