serdar

  • 157
  • 0
  • 0
  • 0
  • 12 yıl önce

bedirhan öztep

kan içici emperyalist köpeklerinin hakimiyetlerini ilan ettiği, kendilerine karşı çıkan herkesi ya katlettiği ya da bir şekilde sindirdiği bir bölgede cesur bir yürektir bedirhan öztep.

ümit özdağ'ın konuyla ilgili yazısı:

20 haziran 1987

20 haziran 1987 birçoğumuz için hiçbir şey ifade etmeyebilir. ancak mardin'in ömerli ilçesi pınarlı köyü halkı için unutulacak bir gün değildir. o gün pınarcık köyü'nün önde gelenlerinden bedirhan öztep'in ailesinden 29 kişi, kadın, erkek ve çocuk pkk tarafından şehit edilmiştir. o sırada diyarbakır'da milli eğitim müdürlüğü'nde devlet memuru olarak çalışan bedirhan öztep kendi ifadesi ile 'köyünü teröre yedirmemek için' diyarbakır'daki ailesini alarak gelip pınarcık köyü'ne geri yerleşmiştir.

daha sonraki yıllarda pkk, pınarcık köyü'nü beş kez daha basmıştır. ancak pınarcık köyü bu baskınlara silahla direnmiş, çeteyi köye sokmamıştır. köylüler hiç kayıp vermezken iki pkk'lı çatışmalarda öldürülmüştür. bedirhan öztep hala pınarcık köyü'nde yaşamaya devam etmektedir.

son aylarda palazlanan çete bedirhan öztep'i öldüreceğini ilan etmektedir. bedirhan öztep ise sessiz, sakin ve kendinden emin beklemektedir. ancak sadece beklemekle yetinmemektedir. 20 haziran gününü 'şehitler günü' ilan etmiş bedirhan. pkk tarafından katledilen 29 pınarcıklı'nın şahsında pkk tarafından katledilen bütün suçsuz, günahsız insanları anma günü 20 haziran 1987.

bedirhan öztep herkesi pınarcık'a davet ediyor 20 haziran'da. birçok insan için 20 haziran'da alanya'da, marmaris'te veya kuşadası'nda olmak çok daha cazip olabilir. ancak unutmayalım ki, bu insanlar sadece 'biz ay yıldızlı bayrağın altında yaşamak istiyoruz' dedikleri için katledildiler.

pkk'nın ilk bastığı köy şırnak yakınlarındaki karageçit köyü'dür. burada beşi kadın ikisi çocuk dokuz kişiyi katlettiler. ikinci baskın 5 ağustos 1985'te gerçekleşti. van'ın çatak ilçesi taşbıçak köyü'nde yedisi çocuk, ikisi kadın toplam on kişi öldürüldü. henüz sistemli bir köylerde devlete sadık insanları yok etme politikası başlamamıştı son dönemde. 25-30 ekim 1986'da yapılan üçüncü kongre'de alınan kararlar çerçevesinde köylere yönelik sistemli terör politikaları uygulamaya konuldu. amaç, bir kişiyi öldürüp bin kişiyi korkutmaktı.

örgüt 1987 yılında bu politikasını etkin bir şekilde yürürlüğe koydu. o sene içinde pınarcık'ın da olduğu 14 köy basıldı. 242 kadın, çocuk ve erkek öldürüldü. 115 kişi yaralandı. pkk sadece o sene 137 köy okulunu yaktı. daha sonraki senelerde çetenin köy baskınları devam etti. bu saldırılar köy koruculuğu sisteminin yaygınlaşmasını sağladı. 1990'ların sonunda gönüllü ve ücretli korucu sayısı 100 bini aştı.

bu insanların çok büyük bir bölümü bu vatan için kahramanca mücadele ettiler. kendileri, aileleri ve türkiye için mücadele ettiler. 1998'den itibaren bazı dar kafalı ve balık hafızalılar bu insanları unutmaya, hor görmeye başladılar. vefasızlık gösterdiler. onlar devletin en zor günlerinde devletin yanındaydılar. şimdi devletin onların yanında olmasının vakti geldiğinde kendilerini bir boşlukta buldular.

türk halkı türkiye'nin toprak bütünlüğü için kundaktaki bebekleri dahil her şeylerini ortaya koymuş insanlara karşı vefasını 20 haziran 2005'te göstermelidir. pınarcık köyü, 20 haziran'da sizi bekliyor. bedirhan öztep'i aramak istiyorsanız ona 04825451165 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

devamını okuyayım »
13.06.2005 15:28