serdar 24

  • 910
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

31 mayıs 2011 ülkücülere yönelik operasyon

gözaltına alınanlar ciddi ciddi "bahçeli’ye suikast iddiası"yla göz altına alınmışlar. "ciddi ciddi" dediğime falan bakmayın, çünkü bu cemaatin ve akp'nin türk milliyetçilerinin yüzlerine baka baka alay etmesinden başka bir şey değil aslında!

bir de güya bu "çok önemli iddia" sebebiyle gözaltına alınanlar arasında yusuf ziya arpacık ve erdem karakoç gibi hareket içinde istisnasız herkes tarafından sevilen ve bilinen isimler de var. bari hiç tanınmayan, adı sanı bilinmeyen kişilerle yetinseydiniz, belki kimi cemaat medyasından beslenen kafalarda bir "acaba?" uyandırabilirdiniz, belli mi olur?

fakat mesela bir yusuf ziya arpacık'ı böyle bir şeyle gözaltına almak da nedir lan? yusuf ziya arpacık genel başkanlık tartışmaları sırasında bile hem devlet bahçeli'nin yanında olmuş, hem de buna rağmen bahçeli'ye karşı olanlar tarafından bile sevilen, sayılan bir kişi.

şurada bu konuyla ilgili bir yazı var:

diyarbakır’a 5 kala… “kasetçi,” istanbul’da sahaya indi!..

istanbul’da “yeni cumhuriyetin derin karakter çizgilerini” ortaya çıkaran pis bir oyun oynanıyor. daha önce, başbakana söyletilen, “sivas’ın ötesine geçemiyorsun sayın bahçeli” sözleriyle akp’nin doğudaki oylarını stabilize etmeye çalışan derin yapı, mhp’nin diyarbakır mitingini pkk’dan da önce sabote etmeye çalışarak bop taşeronu hükümetin yeni vizyonu konusunda ciddi bir açık vermiş bulunuyor.

gelen haberlere göre istanbul’da sabaha karşı yapılan operasyonlarda aralarında ülkücü hareketin saygın ve yürekli kalemlerinden yusuf ziya arpacık ve 12 eylül sonrasında istanbul ocak teşkilatının yeniden yapılanmasında büyük gayretleri olan erdem karakoç gözaltına alınmış durumda. yapılan eş zamanlı operasyonlarla toplam tutuklu ülkücü sayısının 15’e kadar çıktığı, gelen haberler arasında.

sayın devlet bahçeli’nin mhp’nin diyarbakır’da miting düzenleyeceğini açıklaması ülkücülerde büyük bir heyecan yarattı. birçok ülkücü, mitinge hem diyarbakır halkının hem de bölgeye kardeşlik mesajı vermek isteyen tüm ülkücülerin yoğun katılımını sağlamak için durumdan vazife çıkararak kendi aralarında bir seferberlik havasına girdiler.

bu durumda gözler, bölgeyle sağlam temaslar kurmayı ülkücü hareketin vatani bir vazifesi olarak gören yusuf ziya arpacık’la erdem karakoç’un üzerine çevrildi. çünkü bu isimler, kelle koltukta gezmeyi, vatanın her köşesine girip çıkmayı hatta azerbaycan, kerkük, kıbrıs gibi milli ideallerin ark yaptığı “elektrikli” bölgelerde gözlem yapmayı öteden beri şiar edinmiş yürekli ve gönül erbabı ülkücülerdi.

yeni cumhuriyetin “zehir hafiyeleri,” onları tam da diyarbakır mitingi öncesinde “bahçeli’ye suikast” iddiasıyla gözaltına aldı. bu olay tam bir “bir taşla üç-beş kuş vurma” operasyonuydu. derin hafiyelerin bu olayla, seçime 10 gün kala topluma yaymak istedikleri mesajlar ve elde etmek istedikleri sonuçlar şunlardır:

a- verilmek istenen mesajlar

1- “farklı ve muhalif ülkücüler, kasetlerden sonra şimdi de bahçeli’ye suikast yapacak kadar ileri gitmişlerdir. kaset olayı mhp’nin iç çatışma alanlarından yalnızca birisidir.”
2- “diyarbakır mitinginde çok çeşitli güvenlik sorunları vardır, katılım sakıncalıdır.”
3- “emniyet güçleri, eylemsel açıdan en deneyimli ülkücüleri bile içeri alacak güç ve kararlılıktadır. sağa sola saldırmayın.”

b- elde edilmek istenen sonuçlar:

1- kaset operasyonu konusunda hükümeti ve cemaati rahatlatmak.
2- mhp’nin suikast hazırlığı seviyesine varan iç çatışmalar yaşadığı izlenimini vermek
3- diyarbakır ve güneydoğu anadolu bölgesinde yerel ilişkileri güçlü ülkücüleri bir süre içeride tutarak, mitinge yerel katılımı baltalamak.
4- mitinge dışarıdan gelecek olanlara hem pkk hem de muhalif ülkücüler yönünden emniyet sorunları olduğu izlenimi vererek mitingin sönük geçmesini sağlamak.

bu operasyondan çıkan genel sonuç:

kaset operasyonunu yapanlarla bu tutuklamayı yapanlar aynı kişilerdir.
aynı yerden emir almaktadırlar. bugünlerde biz kablodan virüs beklerken kapıdan polisin gelmesi, mhp’ye karşı başlatılan kaset operasyonunun sadece sanal ortamda tutulmayacağının ilk belirtisidir. görünen odur ki; bölücülüğü tezgâhlayan derin güçlerin asıl hedefi, mhp ve ülkücülerdir.

bugünkü operasyonun emrini verenler, mhp’nin fırat’ın doğusuna, türk-kürt kardeşliğinin karşılıksız, doğal sevgisi çerçevesinde bile geçmesini istemeyenlerdir. bu kucaklaşmanın önlenmesi için bu düzeyde yapılan bir operasyon, içişleri bakanlığına hükmeden “bölücülüğün” pkk’dan ve bdp’den daha aktif ve kararlı olduğunu göstermektedir.

ülkücüleri, fırat’ın doğusunda pkk’dan önce “bop eşbaşkanının” yönetimindeki “hükümet” vurmaktadır. eğer “gök kubbeyi başlarına indireceksek” zaman aleyhimize işlemektedir. çünkü silivri’deki “betonarme ergenekon” inşaatı tüm hızıyla sürmektedir.

ve bir çağrı:

sayın mhp yöneticileri, bu tutuklama, kaset komplosunun bir devamıdır. prof. ümit özdağ bilgisayarlarını tamamen kapattığını açıklamasa, bilgisayarlarıyla birlikte muhtemelen sayın özdağ’ı içeri alacaklardı. ancak bu radikal önlemden sonra sahaya ve doğrudan, diğer lider vasıflı bozkurtlara yönelmişlerdir. gerisi mutlaka gelecektir.

http://haberiniz.com/…ya_indi_________________.html

devamını okuyayım »
31.05.2011 22:09