serotoningibiadam

  • hippi (401)
  • 859
  • 25
  • 7
  • 0
  • dün

ateist olma nedenleri

herhangi bir inanca bağlı olmayan birisiyim. bunun temel sebeplerinden birisi hayatı boyunca iyilik yapan birisi neden sırf inanmıyor diye cehenneme gidecek olması örneğin jonas salk tek başına milyarlarca insanın hayatını iyileştirdi alexander fleming antibiyotiği bularak milyarlarca insanın hayat şartlarını iyileştirdi ama sırf müslüman olmadıkları için sonsuz azap sonsuz işkence görecekler bu mantıklı gelmiyor. bir diğer nokta kuranda geçen her şey olduğu dönemki gündeme göre inmiş bedir oluyor bedire göre ayet iniyor örneğin şimdi ben burada şunu sorarım eğer kuran evrenselse neden sadece olan olaylara göre indi ki indiği dönemden sonra insanlık son 3 yüzyılda çok ciddi ilerleme kaydetti tamamen farklı bir yaşam tarzına kavuştu ve daha da farklılaşarak ilerliyor o zaman burada nasıl evrensel kalacak. ebu leheb öldükten sonra ayet iniyor sonsuza kadar yanacak diye bu bana ne sağlayacak. ayrıca kuranda inanılmaz şiddet var hani merhametli bir tanrı neden bu kadar şiddet dolu bu hiç mi sizde sorgulama isteği uyandırmıyor. ayrıca inanmayan birisinin gözlerine perde indirdik gerçeği görmesine engel olduk onları sonsuz azap bekliyor diyor e burada benim suçum ne o zaman perde inmiş gözüme tanrı direkt beni yakmayı kafaya koymuş. işte bu gibi sebepler beni dinden uzaklaştırdı bunlar ilk aklıma gelenler ve bilimle çelişen ayetlere girmedim bile. gök taşlarının şeytanları kovmak için olması suların karışmaması bütün canlıların erkek ve dişi olarak yaratılması nuh tufanı bunlar net bir şekilde bilimle ters düşüyor.
ayrıca bir de doğuştan gelen genetik hastalıkları unutmuşum bu hastalıklar için diğerleri ibret alsın diye indirildi diyorlar ya işte bu canilik değil de nedir tıp okuyanlar genetik okuyanlar bilir ne kadar korkunç doğuştan gelen genetik hastalık var bu kusurlarla doğan çocuklar sürekli acı çekiyor ailesi acı çekiyor sırf birileri ibret alsın diye öyle mi bu nasıl bir eziyettir. genetik hastalıklar listesi merak eden olursa buyursun baksın genetik hastalıkların listesine.

edit: farkındaysanız daha hadislere girmedim bile ki asıl orada neler neler var deve sidiğinin şifalı olduğu iddia ediliyor öyle düşünün.

ayrıca sizden ricam bana bu entryimle ilgili mesaj atacaksanız düzgün bir üslup ile gelin hakaret ile yaklaşanlar cahillikle suçlayanlar sadece kendi bilgisizlik ve aptallıklarını gösteriyor komik oluyor.

devamını okuyayım »