seryer

  • azimli
  • iç güveysinden hallice (30)
  • 5420
  • 83
  • 13
  • 2
  • bugün

covid-19

2020 marttan beri okula gidemeyen milyonlarca öğrenci var.

yeğenim 5. sınıfa geçti geçen hafta yüz yüze sınav oldu, sınava girdi çıktı sadece ders olmadı ve 1 yıl sonra okul sıralarına oturdu. sınıf arkadaşlarını ilk kez gördü.

yeğene dersler konusunda yardımcı oluyorum, mahalleden de gönüllü olarak yardımcı olduğum çocuklar var. bazı kahramanlar pelerin takmaz biliyorum*
ilkokul eğitimi önemli sonuçta temelin atıldığı dönem ve online derste öğrenciler ders moduna giremediklerinden eksik kalmışlar hep.

geçen hafta ders verdiğim çocuk 6. sınıfa gidiyordu ve daha kesirlerde bölmeyi öğrenemeden ondalıklarda bölmeyi yapmaya çalışıyordu haliyle yapamıyordu

ingilizcede are you ile sorular sorulara i am ile cevap verileceğini kestiremiyordu. ingilizce'de çok temel eksiklileri vardı cümle kurumunda ki sınıfında görece iyi bir öğrenci bu bahsettiğim.

pandemi zengin ile fakir arasındaki uçurumu açıyor demiştik, eğitim bunun en net göstergesi.
durumu olan aileler çocuklarına özel ders aldırıyorlar, hatta demet akalın gibi sigortalı maaşlı öğretmen tutuyorlar, etüt kurs gönderiyorlar, durumu olmayanlar online ile idare ediyor. daha kötü durumda olanlar online eğitime bile erişemiyor.

ilköğretim temel bir eğitimdir ve her çocuğun hakkıdır. onun için izmir'de durumu olmayan ve online eğitimle verim alamayan ailelerin çocuklarına ücretsiz ders verebilirim.
branşım türkçe fakat ilköğretim düzeyinde ingilizce, matematik dersleri de verebilirim.
lütfen ama lütfen gerçekten durumu olmayan aileler ulaşsın neticede ben de bu işe emek ve zaman harcayacağım. çocuğunu özel okula gönderebilen bir ailenin çocuğuna özel dersi parayla aldırabilecek gücü de vardır demektir.
gücü olmayan ve çocuğu temel şeyleri öğrenemeyen ailelere yardıma hazırım, ulaşabilirler bana.

devamını okuyayım »