sevensence

  • 1018
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

hayvan hakları için çöplükte açlık grevi yapmak

hayvanları seven koruyan ama aslın da sadece insani sağlıklı duygulara sahip herkesin dayanamadığı bu konu daha hassas olan bünyelerde yıkım yaratıyor.
bu açlık grevi de cana tak etme hadisesi,
insanlıktan hatta yaşamdan soğumak bu
yazmaktan dahi çekinip üzüldüğüm hayvan tecavüzleri ve şiddetine bir cesur tepki.

bu arkadaşların çabasına saygı duyuyorum ve desteğim onlarla.

cezai yaptırımların çoğunun değişmesi şart anayasa da bizler için de hayvan hakları için de kanun da açıklar ve yetersizlikler olduğunu düşünüyorum.

kötü örnekleri şöyle;

(bkz: cihan araçman) adam yeğenini kasıtlı kezzapla kör etti hayatını bitirdi o masumun ve bu ruh hastasına 9 yıl verdiler. inanılır gibi değil bu hak mı şimdi?

bir adam da arabanın arkasına canım köpeği bağladı koşturdu ayakları yara oldu garibin sürüklendi o adam da uyarıldı 300-500 kurtuldu.
bunlar toplumdan ayrıştırılıp özel tedavi görmeli o sırada. çünkü sayko çünkü manyak çünkü beyni ve duyguları normal değil bizlerden farklı o adamı topluma salamazsınız,

amerika'da ki araştırmalarda hayvanlara eziyet edenlerin yetişkinlikte katil olma oranının çok yüksek olduğu net olarak ispatlanmış hapisane de suçlularla yapılan görüşmelerde çocukken hayvanlara zarar verdiklerini, öldürdüklerini kendileri söylemiş.
destek hayvan hakları için savaşanlar için up!
edit; ek bilgi
fbı'ın amerikada yaptığı araştırmanın bir benzerini de italyanlar yapmış (bkz: http://www.bbc.com/…8_hayvanlar_kotu_davranma_suclu)

devamını okuyayım »
22.02.2017 04:03