sexorcisto

  • 243
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

cristiano ronaldo vs ronaldo luis nazario de lima

birini yüceltmek için ötekini itin götüne (hatta en dibine) sokulduğu futbol mukayeselerinden sadece biri. farklı mevkilerde oynamalarına rağmen isimleri ronaldo olduğu ve kendi dönemlerinin en iyilerinden oldukları için gereksizce kıyaslanmaktadır. arkadaşım madem kıyaslayacaksınız biraz objektif olun. hep aynı yorumlar lan, biri çıkar ''ronaldo luis nazario de lima futbol romantiklerinin abarttığı balon bir futbolcudur'' der. öteki çıkar ''cr7 kim lan liseli ?'' der. sakin olun.

öncelikle istatistikler her zaman her şeyi göstermeye yetmez. hele kazanılan kupalar hiç yetmez. zidane ve maradona gibi takımlarına tek başına kupa kazandıran istisnaları bir kenara bırakın. dünya kupası, premier league veya şampiyonlar ligi gibi büyük kupaları kazanmış son derece vasat oyuncular mevcut. ronaldo luis nazario de lima şampiyonlar ligini alamadı diye veya cristiano ronaldo dünya kupasını kazanamadı diye kıyaslama yapmanın çok fazla bir anlamı yok. sadece istatistiklere bakarsan da pele, josef bican gibi oyuncuları tarihin tartışmasız en iyi oyuncuları kabul etmen gerekir ki kimsenin bu saatten sonra 1000 civarı gol atacağını zannetmiyorum.

bunu anlamanın en iyi yolu rakamlara ve kupalara bakmak değil, futbolcuyu gözünle izlemektir. gözünle izlemezsen ronaldo luis nazario de lima hırslı bir futbolcu değil, ya da cristiano ronaldo'da süper yıldız tekniği yok dersin. özetle...

ronaldo 7 hırslı olduğu kadar yeteneklidir.

https://www.youtube.com/watch?v=1xkuf6b4vue

ronaldo 9 ise yetenekli olduğu kadar hırslıdır. (defalarca sakatlandığı halde geri dönüşlerini gösteren en iyi video)

http://www.youtube.com/watch?v=xdsfsasypys

ronaldo luis nazario de lima fanı olarak diyeceğim o ki, aynı klasta fakat farklı mevkilerde olan iki futbolcudur. sayfalarca tartışılmasının hiçbir anlamı yoktur.

devamını okuyayım »
30.06.2014 12:21