shallala

  • mangal yürekli rişar (524)
  • 743
  • 7
  • 1
  • 0
  • 6 gün önce

saldırıda yaralanan çocuğun ambulanstaki fotosu

evimden uzaktayım sözlük. bir haftadır oğlumu koklayarak uyumadım. sadece bir hafta. gözümde tütüyor. koklamaya kıyamıyorum çünkü ben onu. gözleri masum masum bakar çünkü onun, aynı videodaki çocuk gibi. yabancı bir ortama girdiğinde gözleri bizi arar onun, tüm cocuklar gibi. düşse, bir yerine zarar gelse ilk bize koşar, çünkü bizden başkasına güvenemez, tüm cocuklar gibi.

bir haftadır sadece is için oğlumdan ayrıyım, ama her gün en az iki kere görüntülü görüşmezsem için rahat etmiyor sözlük. çünkü uzakta olsam da aklımda olduğunu hic unutmasin istiyorum. babasının da annesinin de hep yaninda olduğunu bilsin, o güvenle yaşasın istiyorum.

sonra bir otel odasında twitter'da gezerken bir sandalyeye oturmuş korkulu gözlerle etrafına bakan bir çocuk görüyorum.
ne olduğunu anlamaya çalışan bir çocuk.
kafasındaki sıcaklığın kan olduğunu ancak eli ile dokunduğunda anlayan, sonra elindeki kanı nereye sileceğini bilemediği için bakınan mahcup bir çocuk.
çocuk.
çocuk.
muhtemelen 4 yaşında. oglumdan küçük.
muhtemelen annesi babası yanında değil. kendini hic güvende hissetmiyor.
muhtemelen acı çekiyor ama yanında aglayabilecegi kimse yok.
muhtemelen korkuyor.
muhtemelen daha çok korkacak.

dünya gittikçe daha kötü bir yer oluyor ve acının büyüğünü hep cocuklar çekiyor.

dün bir anne "oğlumu babasının yanına gömün, tek başına korkar" diye ağlıyor. bugün bir çocuk kendisine yönlenmiş kameraya korkulu gözlerle bakıyor.

dünyanın obur ucunda bir çocuk yarin gideceği bale kursunun heyecanını içinde taşıyor. birinin doğumgünü, birinin ilk okul günü.

biri annesinin ona seyahati boyunca aldığı hediyelere sahip olmak için gün sayıyor.

bir kalbi olan herkes üzgün, ama kimsenin elinden bir şey gelmiyor. gelemiyor. birileri birşeyler uğruna çocuklara kıyıyor, elimizden hicbir şey gelmiyor.

tanım yaptırma bana sözlük, gerçekleri gece gece yüzüme vuran çocuktur işte. halbuki ben bu gece "ogluumm, bak gördün mü. burda gece yeni oldu. sense uyandın. sana günaydın, bana iyi geceler." demek için almıştım şu telefonu elime. dünyanın en güzel gözlerini görmeden önce dünyanın en korkulu gözlerini gördüm. içim acıdı. ben unutacağım belki oğluma sarıldığımda, ya o unutacak mı yaşadıklarını?

of sözlük offf.

devamını okuyayım »
18.08.2016 09:28