shed

  • 5594
  • 76
  • 17
  • 1
  • bugün

kur'an'ın şifreleri karşısında ateistin suskunluğu

ateyizler arapça okuyamadıklarından suskun kalmış olabilirler şeklinde açıklanabilecek suskunluktur ancak araştırmacı kişiliğimle ben dilsizlerin dili sessizlerin neyse işte. aşağıdaki linkten ateyiz arkadaşlara ibret olması için surenin latin harfleriyle okunuşunu veriyorum. hayırlı olsun.
hadid-suresi-latin-harfli-okunusu-ve-turkce-meali

1- rn (radon) 86 harf sonra yan yana gelmiyor hatta tüm sure boyunca hiç gelmiyor
2- zr (zirconium) 40 harf sonra yanyana gelmiyor hatta tüm sure boyunca hiç gelmiyor
3- ta (tantalum) evet bu iki harf nihayet surede dördüncü ayette yanyana kullanılmış ancak öncesinde 73 değil 170 harf var. word sağolsun boşluksuz saydırabilirsiniz.

huvellezîhalakassemâvâtivelardafisittetieyyâminsummestevâalelarşalemumâyelicufîlardıvemâyahrucuminhâvemâyenziluminessemâivemâyarucufîhâvehuvemeakumeynemâkuntumvallâhubimâ ta’melûne basîr(basîrun).

4- yb (ytterbium) bu iki harf de ilk defa 25 ayette yanyana geliyor üşenmedik saydık ayetin başından beri 70 değil 174 harf var
lekaderselnârusulenâbilbeyyinâtiveenzelnâmeahumulkitâbevelmîzâneliyekûmennâsubilkıstveenzelnelhadîdefîhibesunşedîdunvemenâfiulinnâsiveliyalemallâhumenyensuruhuverusulehubilga ybinnellâhekavîyyunazîz

5- f harfi ilk ayette 9.sırada değil 17.sırada
sebbeha lillâhi mâ fîs semâvâti vel ard(ardı), ve huvel azîzul hakîm(hakîmu).

6- sm (samarium) hiçbir yerde yanyana gelmiyor. bismillâhirrahmânirrahîm de sadece yanyana geçiyor o da ayet olarak sayılsa dahi 62. harf

7- diğerlerini ilgisini çeken sayar da saymak zorunda kalınmasın diye bir arkadaş vermiş s(sülfür) için 32. harf diyor o da yalan hadi har saymayı bilmiyoruz verdiğim linkte okunuşu var ayet hatta sure direk s harfi ile başlıyor.
sebbeha lillâhi mâ fîs semâvâti vel ard(ardı), ve huvel azîzul hakîm(hakîmu).

8- mal gibi buraya kadar olanları kontrol ettim diğerlerini de başka mal arkadaşlarıma emanet ediyorum.

hala bütün bunlara rağmen kuran'ın arapça yazıldığını bilmeyen bıdı bıdı diyen dallaylamalar çıkabilir. ulan sebbaha diye başlıyor daha ilk harf. hayır biz mi yanlış sayıyoruz diycem arapça ters yazılıyor ya bir de tersten sayalım olmadı.

yani uzatmıyayım görünen o ki bunları ortaya atan trol müsvettesi oturup kendi de bakmamış, o yüzden sadece müsvettesi olabiliyor asıl trol vatandaşın. asıl mucize avcısı ise zaten ayetlerin hangisi sayılı ayet olduğunu bile söylememiş ya da hangi arapça kelimede bu harflerin yan yana geldiğini ki zaten genel çoğunluk bunu oturup tespit edecek dil bilgisine, analatik düşünce yapısına, kaynaklarının doğru kullanımına sahipliği yok. yani biri bunun aksini benim yaptığım gibi ortya döksede bu fenomen onbinleri derinden etkilemeye yeter de artar bile.

neyse şöyle bir anektodla bitireyim serbest çağrışım yaptı

seksen öncesi dönemde her köşe başında, okul girişlerinde vb. karşıt görüşlü öğrenciler geleni geçeni durdururmuş. aşırı sağcılar durdurmuşlar bir öğrenciyi. lan demiş biri oku bakalım şu duayı. eleman başlamış okumaya, bitince kendini durduran adama bakmış şimdi ne olacak diye. sorgulayan eleman yanındaki arkadaşına dönmüş. doğru mu okudu lan.

devamını okuyayım »
20.01.2014 03:30