shi to chi

  • 1135
  • 15
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

allah yok din yalan

şakaysa süper, yok ciddiye harikulade karikatür.

aynı tartışma geçenlerde tam olarak kime ait olduğunu hatrlamadığım(sanırım yiğit özgür'dü) bir karikatüristimizin çizdiği şirinlik muskası yapan tombik cinci hoca karikatüründe de olmuştu, yok efendim besmele ile dalga geçiyormuş, dinle dalga geçiyormuş, asalım, yakalım bilmemne.
aslına bakarsanız anlaşılmayan şey şurada, kaçımız, dini duyguları sömürgeleştiren, kendi çıkarlarına alet eden hacılar, hocalar görmedik ki? hangimiz mini etekliye orospu deyipte evinde ensest ilişkilere giren, kızını bacısını sıkıştıran sözde dinine düşkünleri görmedik ki? bu adamlar da görüyor bunları, bu adamların da penisini kutsal muz diye birilerinin ağzına götüren şeyhlerden haberi var.
bu adamların dinini düzgün yaşayan kesimle bir alıp veremedikleri olduğnu sanmıyorum, dikkat ederseniz, cep telefonu aracılığıyla allah ile pazarlık eden bir adam da yer alıyor karikatürde. asıl olay orada, olaya daha geniş bir açıdan bakmak gerek, o söz karikatüristin ağzından, kaleminden değil, oradaki o adamdan dökülüyor, çiziliyor. bu adamların derdi bunun gibi insanlarla.
özetle, dine bir saldırı değil burada yer alan, asıl olan şey, dini oyuncak haline getiren insanlarla.

devamını okuyayım »
14.02.2011 00:42