shinigami ryuk

  • 4047
  • 9
  • 3
  • 2
  • dün

japonic

japonik kanalının yeni adı. sözlükte ise kanalının içeriği ve kalitesinden ziyade bu arkadaşın geçmişi üzerine dönen bir tartışma var. fetö mü cemaat mi ne derseniz artık bu arkadaşın oraya mensup olduğuna dair çeşitli ithamlar var. yargısız infaz olmasın bir bakalım neyin nesiymiş derken çok kısa sürede bir çok bilgiye eriştim. malesef dünya çok küçük faruk kardeş.

aynı bölgede yaşayan bir arkadaştan teyit ettirdim. aldığım bilgilere göre bu arkadaş kesin olarak bir hizmet okulunda çalışmış/çalışmaya devam ediyor. okul, geçmişi 2000'li yılların başına dayanan bir cemaat oluşumu olan horizon vakfına bağlıymış. okulun adı horizon japan international school ve yokohama şehrinde. faruk kardeşimiz de japonya'da o kadar şehir varken şakasına yaptığı iş başvurusu kabul ediliyor ve tesadüfi bir biçimde çalıştığını iddia ettiği şirkette yokohama'da bulunuyor.

japonik başlığında da bir suser siteler kurbağa olmadan önce ekran görüntüsü almıştı. ilgili entry için şuraya bakabilirsiniz. (bkz: #65686934) site linki patlamadan önce sayfayı bizzat gördüm. faruk akbaba beden eğitimi öğretmeni başlığı ve fotoğrafıyla orada duruyordu. okulun yöneticileri ruh hastası değillerse alakasız insanları bizde çalışıyor diyerek web sitelerine koymazlar sanırım. yalnız, öğretmenler sayfasındaki isimlerden bir başkası daha dikkatimi çekmişti. bildiğiniz üzere cemaat okulları orta asya bölgesinde çok aktiflerdi. hatta kırgızistan'da hala çok etkinler. mezunları hemen hizmete dahil edilerek dünyanın çeşitli ülkelerine gönderilirler. o yüzden bu okulların öğretmenleri karmadır. neyse, öğretmenler listesinde kırgız ve kazaklarda ortak bir isim olan azamat (anlamı: vatandaş, yurttaş) dikkatimi çekmişti.

çünkü japonik kardeşimiz eski videolarından birisinde japonya'dan yurt dışına araç satış işi yapan kırgız bir arkadaşı olduğundan bahsediyordu. hatta şu videoda bir kesit var. link bu videoda sadece parmağını görebildiğimiz ve kırık türkçesiyle konuşan kırgız elemanın ta kendisi. bu arkadaşı da biraz araştırdım. ktl yani cemaatin orta asya'da kurduğu kırgız-türk liselerinden birisinden mezun. cemaate ne kadar bağlı olduğunu atıl durumdaki twitter hesabından farkedebilirsiniz. bu eleman da aynı şekilde üniversiteyi bitirir bitirmez yokohama'daki horizon japan'da işe başlamış. ayrıca japonya'dan orta asya'ya araç satış işinde az çok tanınan birisi. kırgızistan'a japonya'dan araç getiren bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar şirket var. bunlardan biriside benim itü'den tanıdığım ve abi kardeş cemaatçi olduklarından emin olduğum iki kırgıza ait. küçük kardeşe japonya'dan araçları nasıl aldıklarını sordum. japonya'da bulunan bir kırgızla çalıştıklarını söyledi. peki bilin bakalım bu arkadaşın adı ne? evet deminden beri adını andığımız arkadaş. tesadüfün de bu kadarı.

yokohama'daki arkadaşın teyidi benim için yeterliydi fakat konuyu netleştirmek adına başka bilgiler de eklemek istedim zira konu sakız gibi uzadı. bu arada dikkatinizi çekerim. benim bu herifle bir alıp veremediğim yok. ezelden beridir badem bıyık tayfasından zaten nefret ederim ama üslubunu beğenmesem de kanalındaki videolar belli bir kitleye samimi ve bilgilendirici geliyor olabilir. bunca aklı başında kültür tanıtan youtube kanalı varken izliyorlarsa demek ki ilgi çekici bir şey buluyorlar. ayrıca videolarında siyasi görüşünden bahsettiğini de hiç duymadım. o zaman ne diye bu arkadaşın fetöcü mü yoksa germiyanoğlu mu olduğunu tartışıyoruz? çünkü bu adam iki yüzlü bir insan. cemaat desteğiyle değil de kendi bileğinin hakkıyla mezun olduğu bölümü kazandığını, zart diye japonya'da iş bulduğunu vs. savunuyor. dönemin kat sayı sistemiyle meslek lisesi mezunun burslu bilkent kazandığını kabul etsek bile şu anki durumu hakkında yalan söylediği ayan beyan ortada. zurna da burada zırtlıyor zaten.

burada sik sok konuşan tipler olayı kıskançlık vs. konulara getirmişler. yahu seküler kesimin yıllardır anlatmaktan dilinde tüy bittiği konu ne ara buralara geldi. bunları her yere adım adım türlü hilelerle göstere göstere sokarlarken de söylüyorduk. hala söylemeye devam ediyoruz. bir meczubun arkasından ayak kokusu esanslı cemaat evlerinde takılarak binlerce insanın hakkını gasp ettiler. bugün bunları yüzlerine vurduğumuzda akıla en son gelecek gerekçelerle savunma yapılıyor. gel gelelim birisi de çıkıp demiyor ki madem bu herif maklubeci değil o zaman neden türkiye'ye dönemiyor? neden her yorumu tek tek okuyup en ufak cemaat imasında yorumları siliyor. buraları okuduğu da o kadar belli ki herif ona göre aksiyon alıyor. gerçi buna gelene kadar ülkede ne fetöcüler var ama maksat biz gördüğümüzü, doğru bildiğimizi söylemeye devam edelim.

devamını okuyayım »