silencender

  • anarşist (208)
  • 892
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

ingiliz kraliyet ailesi

şu son düğün hareketleri itibariyle benim bile çekemediğim ailedir. yok lan param pulum değil olay, bir türk olarak yeani.. ilahi.. tıssletıssle..

şakası bir taraflara dursun, iki üç entry üstümde atatürke hak vermemesi elinde olmayan arkadaşa hak vermemem elde değildi. bizzat mesaj fasilitesiyle hak verdiğimi beyan ettim kendisine.. şimdi asıl olay şu aziz, geçenlerde bir makale okuorum. abdülmecid'in torunu'mu neymiş amca. mustafa'ymış adı da. 70 lerindeydi heralde. 80 de olabilir.. şu an sık sık türkiye'ye gelip gidiyor imiş, ama atatürk'ün zamanında hanedanları ülkeye sokmama cezası kalkana kadar bayağı bir vatan toprak hasreti çektiğini söylüyordu. yakınıyordu bundan adeta. şimdilerde ise 2 oğlu mu ne varmış. bir kız bir oğlan da olabilir (okiycaım röportajı skiim..). demiş ki, çocuklarım türkçe bilmiyor. osmanlı hanedanındanım, şeyhzade mustafa'yım, çocuklarım türkçe bilmior, var mı bundan ironik durum? üzülüyorum tabi çok. demiş. bir de eklemişti, pasaportunda 'prens' yazıyormuş. bundan kelli özellikle avrupa ülkelerinde ve avrupa ülkelerinden de özellikle ingilterede büyük saygıyla karşılanıyormuş amca. hatta bir hocası varmış üniversitede mi ne, 'prens aşşa' 'prens yukarı' çekiodu bana, prens die çağırıyorlar orda bilenler. ve bunu da saygılarından ötürü gerçekten yapıyorlar demiş. özellikle ingiltere'de kraliyet ailelerine karşı ayrı bir saygı var efenim mirim pöhüm pöhüm kibir kibir demiş.

şimdi hafız, biliorum ülkemizin önde düşünür bir takım hatunları, özellikle 18 yaşındaki kemalist izmirli kızı bayrak taşıyanları olarak gösterebileceğimiz grubu ima ediyorum burada, diyecekler ki içlerinden yarın yapılacak şu ingiltere kraliyet ailesi düğünü haberlerini okuyup izledikçe, 'aaayy.. ne güzel yaaaa.. adamlarda saygı var abi yaaa.. bi kerem yani, keşke bizde de olsaydı. bizim de osmanlımız vardı yeaanii.. şeyhhhzaadeler filan olsaydıııı..' diyecekler. ağızlarına vurmak istiyorum burdan hepsinin efenim. evet, bildiğin ağızlarının ortasına ortasına vurmak istiyorum embesillerin. nedeni de şöyle dursun;

evet, şakası yeniden bir yana, kraliyet ailesi gerçekten olmasına çok lüzum olmayan, hatta iyiki kaldırılmış bir şeydir. bu konuda sonuna kadar arkasındayım atatürke katılan arkadaşın. şöyle de bir fer'i haber okumuştum bu düğünle ilgili; kate middleton hatunu bilmem kaç aydır prenses olma eğitimi alıyormuş. hani bir prenses nasıl davranır, falan... lan it! senin kafan hangi kafa? kraliyet ne demek? kral ne demek? tanrının seçtiği, halkın tabben (doğal) lideri'dir kral. budur mantalite. ortaçağ monarşisinin temel düşüncesi. bunun müridisin işte yrraam.. ne prensesi? ne prensi? eğitim alacaksan, 'iyi insan olma' eğitimi al. hoş görülü ol, alçak gönüllü ol, insan ol insan. 'prenses eğitimi'ymiş.. skimin eğitimi.. mevlam türklerden uzak tutsun hanedanlık kavramını, ben bilirim kendi milletimi, ne hanedan hanedanlığını bilir, ne halk halklığını bilir. bir yol bulur biz bi cihana koşarız gene. insiyatifimizin kralını çekeriz. türk aklına öyle 'sonradan' 'saygı icabeten' hanedanlık, 'imgesel' kraliyet ailesi geyiği hikayedir. götümüzü siktiririz o adamlara. izmirli kız sana lafım. özenir özenir, berkcan berkcan siktiririz hem de! ulan "atatürk'e hak veren arkadaş!" ne kadar da haklısın öyle.. ama sinirlendirdin beni! sövemiyorum elime geldiği gibi aşırma olacak diye. aşk olsun sana.

devamını okuyayım »