simon petrikov

  • 364
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti

bop projesiyle güneyi ile birleştirilmek istenen ülke.

şimdi şu haritaya iyi bakın. bize ait d ve e parsellerinde rumlara ait parsellerden daha çok doğalgaz rezervi var. ki burdan doğalgazı avrupa şirketleri çıkaracak. karasularımızın küçülmesi, anadoluya sıkışmamız, doğu akdeniz üzerindeki söz hakkımızı kaybetmemiz de cabası.

şimdi de şu haritaya iyi bakın. kürdistan'ın kuzey ırak petrollerinin avrupa'ya taşınması için kurulan yapay bir devlet olduğunu bilmeyen yok. yapılacak boru hattının kıbrıs üzerinden geçmesi gerekiyor. türkiye, boru hattı için tehlike arz ediyor. kıbrıs birleşirse bu sorun ortadan kalkacak. kuzey ırak petrolü ve kıbrıs doğalgazı rahatça girit ve yunanistan üzerinden avrupa'ya aktarılacak.
tabi ki de bop eşbaşkanımız da yardımcı olmaktadır.

ümit özdağ'ı dinleyin arkadaşlar. aylardır bu konu hakkında konuşan tek isim. sadece twitter adresini takip etmeniz de yeterli. bu müzakarelerin nasıl kirli bir pazarlık olduğunu göreceksiniz. kıbrıs adasının adeta nasıl satıldığını göreceksiniz.

köyü ve tüm toprakları rum tarafında kalmış, cesedi dahi bulunamamış amcası mücahitken şehit düşmüş, babası kanlı noel'den kaçmış bir kıprıslı olarak kıprıslılara söylüyorum. inanma! evet biliyorum ab vatandaşı olmak, ambargonun kaldırılması, barışın getirilmesi çok cazip şeyler. fakat öyle değil. bu insanlar seni 30 sene önce seni kasap gibi kesti. bu insanlar seni 2004 annan'da istemedi. bu insanlar müzakerelerde senin hakkın olan şeyleri istemeyip masadan kalktı. barbarlık müzesini ziyaret et kendine gel! oyuna geliyorsun. ve oyun bittiğinde arkanda türkiye olamayacak..

devamını okuyayım »