sinner saint

  • 475
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 ay önce

mustafa kemal atatürk

--- spoiler ---

sonra 24 sonrası icraatları.. kuran'ın aslının yerine türkçe mealini geçirme çabaları, ezanın bozulması, bizi dini kaynaklara ulaşmaktan alıkoyma amacıyla yazının değiştirilmesi, alkolün özendirilmesi, kuran eğitiminin yasaklanması vs.
--- spoiler ---

türkçe mealini geçirme çabaları? türk olduğumuz için olabilir mi? ulan ne bu arap sevdası ben anlayamıyorum ya. bu araplarda özenilecek ne var arkadaş? müslüman diye bu ülkeleri neden kendimize daha yakın buluyoruz ben onu da anlamıyorum. he illa bir şeye özeneceksek ben araba özeneceğime gider almana, fransıza özenirim lan arap ne amınakoyim?

ezanı türkçe okutması bozulması anlamına mı geliyor? günde 5 vakit okunup kimsenin bi bok anlamadığı ezan türkçe okutulup anlaşılınca neden bozuluyo herkes? ufacık çocuklar kuran kursuna giderken sen onların bişey öğrendiğini mi zannediyosun? arap alfabesi öğrenilince arapça anlaşılıyo mu? insanlar anlamadığı şeyleri okumakta neden bu kadar meraklı? ulan sen kitabın ne dediğini anlamadıktan sonra okumuşsun ne yararı var? o zaman ben de açayım ingilizce bi kitap sonuçta okuyabiliyorum değil mi? ha anlamışım ha anlamamışım ne fark eder? sonra gerçek islam bu değil diye etrafta dolaşan insanlar var. yahu adam neye inandığını bilmiyor ki.

dini kaynaklara yazının değişmesiyle ulaşamıyosan elin ingilizi fransızı nasıl ulaşsın? o zaman herkes arapça konuşsun ki kolayca anlayalım ne demek istediğini. senin içinde araştırma isteği varsa elfçe olsa bile anlarsın bi şekilde. o istek yoksa türkçe olsa bile anlayamazsın.

alkolün özendirilmesi ve kuran eğitiminin yasaklanması konularına da katılmıyorum. tekke, zaviye ve türevlerinin kapatılması şimdiki dini kullanarak tüm şerefsizlikleri yapanlara itafen alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum. hoş, 90 yıl geçmiş üzerinden ama hala aynı, bi sikim değişmemiş.

devamını okuyayım »
04.04.2016 05:14