sirt kili

  • hırçın golcü (275)
  • 842
  • 12
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

21 eylül 2019 fenerbahçe ankaragücü maçı

654 pas %89 isabet oranı %68 topla oynama 30 şut 8'i isabetli ve sadece 2 gol. fenerbahçe'nin zoru başardığı maç oldu. sadece şu istatistiklere bakarak bile fenerbahçede bitiricilik eksiği olduğunu söylemek zor değil. takımdaki tek bitirici adam muriqi. gerisi ise gol atabilmekten çok uzak. yedekten katkı sağlayabilecek ise mevlüt var ve onun da ciddi potansiyeli var. ersun hocanın yerinde olsaydım. hasan ali döndükten sonra dizilişi 4-3-3'e çevirirdim ve aynı set oyununa devam ederdim.

dirar zanka rami hasan
ozan emre gustavo
muriqi kruse mevlüt

şu kadronun hali hazırdaki oyun stiline daha fazla uygun olacağını düşünüyorum. bitiricilik sıkıntısı da büyük ölçüde çözülmüş olur. devre arası ise acilen atletik bir stoper ve sol bek alınmalı. şimdiden araştırmalara başlamaları lazım.

maç hakkında ise yıldızlar emre ve ozandı. emre'nin oyuna girmesiyle adamların kapalı defansını açmaya daha tehlikeli ataklar geliştirmeye başladık. ozan da hem defansta hem ileride çok iyiydi. fazla bişey söylemeye gerek yok. çok üst seviyede oynuyor.

gerçek gustavo'yu bu maç gördük. orta saha ve hatta bazen defansın lideri gibiydi. 98 pasta %96.9 isabet oranına sahip ve 9 ikili mücadelenin 7'sini kazanmış.

kruse gerçekten çok akıllı oynuyor. düz futbolcu değil. muriqi de seviyeyi çok yukarıya çektiği için bu maç diğerlerine göre daha düşük gözüktü ama yine de çok iyiydi tabi ki. türüç ve tolga ise idare ederdi. en azından kötü değillerdi. stoperlerle ilgili fazla bişey söylemeye gerek yok. alıştık artık. daha önce de çok söyledim. kendimi tekrarlamış olacağım. rami sadece çok heyecanlı gibiydi. hala zamana ihtiyacı var.

devamını okuyayım »