siseninicindekihomunculus

  • 15
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

itü'de öğrenciyi dövmeye çalışan güvenlik

yeni türkiye'nin herhangi bir üniversitesinde şaşırılmayacak olay. herhangi bir üniversiteyiz artık biz de.
anlamıyorum arkadaş bu kadar mı sindirildik biz bu nasıl bir tablodur?
boykot hakkında kısa bir bilgilendirme: yukarıdaki arkadaşım okulda kimsenin macera aradığı yok zaten genel olarak herkes aman bana bir şey olmasın durumunda. boykot gerekliydi çünkü kampüsteki özel işletmelerin hepsi fiyatları kontrolsüzce yükseltmekte ve uygun fiyatlılar kapanmaktaydı. hatta durum öyle bir hal almıştı ki yemekhanede yemek istemeyen öğrenci kampüsten çıkıp dışarıdaki bir işletmede yemeğini yiyip geri gelince kampüsteki işletmelerden daha uyguna karnını doyurmuş oluyordu. bunların yanında kampüsteki işletmelerin öğrenci düşmanı tavırları da cabası.
rektörden tık yok tabi okuldaki yüzlerce problemden birini çözümlediğini göremedim kendisinin.
çözüm boykotta arandı ama boykota liderlik eden kulüpler birliği (öğrencileri temsil ettiklerini söyleyen fakat öğrenciler yerine rektöre daha yakın bir oluşum) boykotun başarıya ulaşmadığı açıkça ortadayken başarıyla ilerlediği, bazı işletmelerle anlaşmalar yapıldığı gibi duyurular yapmaya başladılar, bazılarının öğrenci dostu olduklarına karar verdiler vs. sağolsun hala boykotun amacına ulaşmadığını, aynı ruhla devam etmesi gerektiğini düşünen bir grup arkadaş da ücretsiz çay dağıtmaya karar kılmış. devamı ilk entryde zaten.

sonuç olarak okuldan olmayan birine okuldaki problemleri anlatmak çok uzun sürer tabi ki, ben bile tam hakim olmakta zorlanıyorum fakat emin olun itünün hali çok kötü. en iyi üniversitelerden birinin hali buysa ülkede eğitim bitmiş demek.

devamını okuyayım »