siyah alfabe

  • 457
  • 35
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

reddedilmek

bugün maruz kaldığım hayatıma dair bir detay...

malum kişi diş hekimi bir güzellik, arkadaşımın arkadaşı bir hatun. ufak bir stalk sonrası internetten yanaşıp "bir merhaba" ile başlayan ve günlerce süren birbirimizi uzaktan tanıma sürecimiz ufak bir tartışmayla bitti ve günler sonra kendisinin beceriksizce ama tatlı bir çabasıyla bir buluşma doğurdu.

buluşma akşamı aksilikler peşpeşe geldi, malum park yeri sorunu ve dandik bir patisserie'de içilen çaylar ve kahveler, bir ton şey konuşmam ve ben anlatırken doğru dürüst yüzüme bakılmaması, sonunda benim de pes etmem, bir süre süren sessizlik sonrasında "kalkalım mı yavaştan" lafının gelmesi ve bir yığın moral bozukluğuyla masadan kalkıp onu aracına bırakmam.

umudumu yitirmedim, yine yazdım, "ben eve vardım" diye, halbuki manzaraya karşı aracımı çekmiş kahrımdan içiyordum, salağa yattım "bir problemin mi var, sıkıntılı görünüyordun", dedim; "evet", dedi, bir dert uydurdu ve onu anlattı ama güzel uydurmuştu kendimi kandırabilmiştim vallahi ne diyeyim. güzel dilekler ve tavsiyeler verdim dileğine kavuşsun, derdine derman olsun biraz diye. bir şey uydurarak iyi geceler diledi ve yine sıvıştı sohbetten.

ne yamukmuşum, ne öcüymüşüm, ne ucubeymişim arkadaş!

birine git as kendini demenin en güzel yolu bu bence, bir pislikmiş gibi davranmak.

dün ben derdimi anlattım, birkaç kısa cümleyle geçiştirdi, derman olmaya çalışmadı bile, koca götlü bir pislikmişim gibi davrandı umursamayarak beni, gerçekten performansı takdire şayandı, içimdeki alyuvarlar küçük elleriyle teker teker alkışladı onu.

bugün havadan sudan birkaç satır laf attım, gündüz başlayan güzel bir günaydın ve soğuk bir karşılık sonrası. sonunda canıma tak etmişti, dedim ki "benimle bir daha görüşmek istemiyorsan söyleyebilirsin"... cevap yok.

yine yazdım, "ayıp olmaz buradan da söyleyebilirsin", ayıp olmaz dedim ya söküldü bu, bir yandan kırmamaya özen gösteriyor ama vay be performans tam oskarlık, beynimdeki her sinaps küçücük ayaklarıyla ispanyol dansı yaptı bu performansı şölen havasında kutlamak için, binbir top atıldı kalbimin boşluklarında.

reddilmek hoş değil, reddeceğiniz insanı yormayın, hele hele de dış görünüşe çok önem veriyorsanız, aptallık etmeyin bakın tüm fotoğraflarına, tipiniz mi değil mi çözmeye çalışın, canlı görünce karşınıza kıvanç tatlıtuğ gelmeyecek, fit ve kaslı bir adam olmayacak o size gelmek için yola çıkmadan önce, öyle bir peri ya da sihirli değnek icat edilmedi.

yoksa siz hala kül kedisi masalına inanıyor musunuz?

iyi rüyalar!

devamını okuyayım »