siyah kelebeklerim ucar delice

  • kofti anarşist (168)
  • 832
  • 3
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

sürekli çocuğunun fotoğrafını paylaşan anne

yeni nesil annelerdeki çocuk doğurdum şımarıklığının somut örneklerinden birini gösteren annedir ve bu süreci hamileliğin ilk haftasından itibaren başlatır:
-"allah kısmet ederse biz artık üç kişi olacağız :)))" veya "minicik bir yolcu 8 ay sonra aramızda olacak :)))" tarzında bir ileti paylaşır.
-imkan varsa ultrason filmini facebook'a, instagram'a atar.
-bebeğin cinsiyeti belli olduktan sonra pembe veya mavi patikleri, üzerinde "anne kuzusu", "annesinin prensi", "babasının kuzusu" yazılı önlükleri artık zaman tünelinize yollamıştır bile.
-daha bebeğinin kıyafetlerini, odasını çekecektir.
-"pelinsu butikoğulları/fatmatüzzehra hayullah, xxxx çocuk hastanesi'ndeydi" şeklinde konumunu paylaşır ve yapılmış endişeli yorumlara "kontrole gittik cnm, sorun yok." şeklinde cevaplar yazar.
-nihayet çocuk doğar ve "aramıza hoş geldin adasu", "ve minik alpcan artık ailemizin yeni üyesi :))" şeklinde durum güncellemesi yapar.
-tabii süreç daha bitmemiştir. bebeği uyurken, yatarken, kalkarken, mamasını yedirirken fotoğraflamayı ihmal etmez. allah'ın her günü tekrarlar bunu üstelik.
-bebeğinin halasının, teyzesinin, amcasının, dayısının "babasına çekmiş ;)", "teyzesinin kuzusu <3", "hasta etmeyin adamı, 9 aydır içerdeydim", "bir öpücük 5 tl" gibi hiç de komik olmayan tulumlarını da ayrı olarak paylaşır.
-bebeği daha anne diyemezken "minik adasu 1 yaşına girdi.", "alpcan'ın doğum gününden kareler" adını verdiği 95 fotoğraflık albümü paylaşır.
-belli bir yaşa gelen bebeğiyle, kar yağdığında "adasu'nun/alpcan'ın kar keyfi" fotoğrafları paylaşılır.

bu liste uzar gider. daha siz okurken sıkıldınız belki ama yeryüzünün ilk anneleri edasıyla davranışlar sergileyen, çocuklarını şımarık yetiştiren, onların yüzlerini eskiten binlerce anne bunları yapmaktan sıkılmıyor. çünkü eşe dosta nispet yapmak, çocukları üzerinden reklam yapıp prim kasmak çok daha önemli onlar için.

devamını okuyayım »
06.02.2017 02:10