sizbuyollardangidiyokenbizdonuyodukolum

  • 1450
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

jeep renegade

arabayı ilk otopark.com da bir testte yanılmıyorsam skoda yeti yada ona benzer suv'vari bir arabanın testinde ismi geçince duydum.testi de uyumadan hemen önce tek kulaklık yarım yamalak kulağımda tabletten izliyodum o ara ''bu fiyata renegade var'' cümlesini kazımıştım kafama.bir kaç gündür ulan şu renegade'e bakacaktım,ya şu jeep'in sistesine bi giriyim derken ertele ertele unutmuştum.neyse.

2-3 saat evvel girdim siteye biraz inceledim piiiuu dedim jeep ulan bu nerden baksan 110-120 vardır fiyat listesini bi açtım anaaaaaa! benzinlisi 75bin dizelinin boşu 81 dolusu 87 lira. e iyiymiş dedim. 1.6 multijet dizel motor 120 beygir 320 nm tork yeter mi ki bu arabaya derken bir kaç test videosu izledim arabayla ilgili şu an arabaya aşık oldum olacam yani o derece.

benzinlisi ile yapılan testin birinde araba 7.2lt/100 km yakmıştı ki yanlış hatırlamıyorsam 140bg ve 280nm tork olan bir benzinli motor var demekki 120 bg ve 320nm tork 1.6 dizel motor bu şasiye hayli hayli yeter ve dizeli taş çatlasın şehir içi 6 litre yaktırır ki bu benim annemin corsa d 1.3 cdti'ı ile hemen hemen aynı tüketim demek.

son olarak arabayla ilgili gezdiğim tüm sitelerde araba için '' aha! fiat, jeep markasına, konseptine, insanlarına kafasındaki jeep suv algısının içine sıçacak, biraz oynanmış 500l'den ne farkı var allaasen'' diyenleri okumaktan çok sıkıldım hepiniz bi siktir olup gider misiniz acaba? araba önden ve yanlardan gayet kaslı ama aynı zamanda samimi bir araç izlenimi veriyor. e 1.6 motor da olmuş anlayabildiğim kadarıyla. mc pherson süspansiyonlar falan da var konforda da sıkıntı yoktur diye tahmin ediyorum.milletin tırıvır c sınıfı araçlara 70 bin liralar bayıldığı bir dönemde aynı vergi diliminde suv sahibi oluyorsun neredeyse aynı paraya.bu araca bu boku atan adamların hayatlarında bir kez olsun suv türü bir araca binmenin daha doğrusu kullanmanın nasıl farklı bir duygu olduğunu hiç tatmadıklarını düşünüyorum.

babacım bu araç alınır kim ne derse desin.konu kilit.

devamını okuyayım »
30.10.2014 04:05