skarlet ohara

  • 6112
  • 74
  • 16
  • 0
  • dün

odtü olaylarında molotof kokteyli yalanı

18 aralık 2012 odtü olaylarında öğrencilerin, protestocu grubun molotof kokteyli kullandığı, hazırlayıp geldiği gibi bir iddia, protestocuları eleştiren polisi savunan kişilerin sözlerinde önemli bir yer tutuyor.

olaylarla ilgili olarak çok büyük bir dezenformasyon yapıldı. öğrencilerin molotof kokteyli attıkları, yani polise saldırmayı önceden planladıkları, hazırlıklı geldikleri söylendi. bunu egemen medya ve polis yaptı. buna bir çok kişi kandı, sözlükte de dahil olmak üzere alet oldu veya bilerek bunu yaydı.

bu durumda polisin onlar daha yaklaşmadan veya polis barikatını geçmek istemeden 200 metreden gaz bombası ile dağıtmak istemesi normaldi. herkes böyle düşündü, ben bile polisin böyle bir bilgisi istihbaratı varsa kendi açısından böyle davranmasının kaçınılmaz olduğunu düşündüm.

her neyse başlık bir sürü mal kardeşim benim gibi molotof falan demiş, bu kişilerin bu sözlerine dair bir kaynak birinci el anlatı vs.si var mı? ben konuşulduğuna göre vardır sanıyordum göremedim. polisin dağıtttığı görüntülerde bile molotof var diye yazıda geçiyor görüntülerde yok. olaylar patladıktan sonra polise uzaktan taş atma çöp konteyneri devirme ve çer çöp yakma var. polisin attığı gaz bombası kapsüllerini geri atıyorlar. ancak ellerinde öyle önceden hazırlanmış bir şey yok.

devamını okuyayım »
26.12.2012 17:00