skarlet ohara

  • 5627
  • 17
  • 5
  • 0
  • dün

30 yaşına kadar evlenmemek

30 yaşına kadar evlenmemek yani 30 yaşında misal 31'inde evlenmek, ouu çok geç, yumurta kalitesi falan diye konuşmak için konulmuş bir sınır çizilmiş bir çizgi. arkadaşlar eğer sınırı konuyu 30 yaş olarak belirlediyseniz, 35 yaşını geçmeden bu yaş ve evlenme vs. gibi deneyimler hakkında atıp tutmayın. hem genç hem fodul hemi de 21. yy.da yaşayıp, o yılların modern toplumun koşullarına tabi olmasına rağmen tıpkı nineniz gibi, 100 yıl öncesinin zihniyetiyle konuşuyorsunuz.

misal 22 yaşında evlenmek güzel bir kalıcı bir evlilik çocuklar vs. olsa da bu devirde bir tür intihar, kişisel gelişimini tamamlayamamak, geri kalmak demektir. yoksa yaş, yıllarla kazanılan eğitim hayat deneyimi gibi şeyler, çeşitli hayat evrelerinin uygun vakti dönemine devrine göre değişir. bu devirde böyle, 100 yıl önce 18 yaşında evli olmayan kıza evde kalmış deniyordu, 20 yaşına 3 çocuklu girebiliyordun. bu devirde 31 yaşında evlenmek erkek için erkendir. işi gücü beyni kabiliyeti ve kendi hayatını idame ettirme gücü olan kadınların ilk doğumu 33-34 yaşına kadar geciktirmesi hem mümkün hem de gereklidir.

işin zamandan-devirden kültürden bağımsız biyolojik boyutuna gelecek olursak, zamanla kadının düşen yumurta kalitesinden çok erkeğin sperm kalitesinin daha kritik olduğunu ve yılların etkisine tabi olanın erkek üreme kapasitesi olduğu da söylenir. yani kadının menapoz diye bir sınırı var ancak o döneme kadar üreme sağlığı daha çabuk bozulan esasen erkektir. 37 yaşında çocuk yapacak akran bir karı kocanın erkeğindeki sperm kalitesinin sorun çıkarması ihtimali daha yüksektir.

devamını okuyayım »
27.07.2015 21:15