skyonlife

  • 106
  • 6
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

viskinin berbat bir içki olması

kültürü en az şarap kadar geniş bir içkiye yapılmış haksız tanımdır.

sen içme. hangi türü olursa olsun içinde zaman ve gayret içeren böylesine kadim bir içkiyi ziyan etmeye hakkın yok.

zorunlu edit: kültür dediğim için şarapla kıyaslamışım gibi bir mesaj geldi.bir de kültür konusunu amerikan kamyoncularının içtiği leş ile karıştıranlar olmuş (ki haklı,amerikanlar bana göre yaramaz ama cidden sevenleri var,eleştirmek doğru olmaz.)

şarabın kaç bin yıllık tarihi olduğundan dem vurarak,500-600 yıllık tarihi olan viskiyi kültürle bağdaştırmama şaşırmış olan sayın suserin mesajına verdiğim cevabı,genel bir açıklama olarak yayınlıyorum.

kültürler ne zamandan beri sadece çıkış tarihine bağlı oluyor? anlayamadım??

içk kültürü temelinde perspektiflik barındıran bir birikimdir.scotch & irish viskilere alternatif olmaya calışan amerikanlardan tut,japonlarin rekabette harikalar yarattığı single maltları,korelilerin ginseng viskilerinin ve hatta baltık kıyılarında yapılan iyotlu viskilerden oluşan bir familyanin kültürü genisş olmayacak mı?
en nadide viskilerin çıktığı islay viskilerinde bile arasında 50 mt olmayan damıthanelerin tatları bile ansiklopediler dolduracak kadar farklı iken olaya kültür açısından bakmamak bence yanlış olur.
zamana bağlarsak olayı sosyal medya çıkalı ne kadar oldu ki kültürü olsun diyebiliriz,ama bugün amerika'da iş alımlarda çoğu yer sosyal medya kültür düzeyini soruyor adaylara...
ben viski şaraptan eski veya üstün demedim..ki şaraptan eski bira var... ama tr şartlarında ortalama bir kutu bira 9 tl iken ortalama altı bir şişe blend viski 100 - 120 tl...varın oradan hesaplayın şimdi kültürü.

devamını okuyayım »