slash in torunu

  • 330
  • 48
  • 8
  • 1
  • bugün

altair ibn la-ahad vs ezio auditore da firenze

altair; çocuk yaşındayken babasının infazına, yakın arkadaşı abbas'ın babasının intiharına ve yaşadığı kalenin sarazenler tarafından kuşatılmasına tanıklık etmiştir.

ezio gençlik dönemine kadar bu ve benzeri bir acı yaşamamıştır.

altair; cennet parçası*ndan edindiği bilgilerle assassinlere sayısız katkılarda bulunmuştur; ezio da altair'in yazdığı kodeksleri tek tek bularak onun bilgeliğinden olabildiğince sebeplenmiştir.

altair; assassin amentü'sünü sorgulamış, kendi ahlaki değerleriyle çakıştığı durumlarda onları çiğnemekten geri durmamış, bu yolda ilizyonlara, halüsinasyonlara hükmeden, elmanın* kontrolünü elinde tutan al muallim'in canını almıştır.

artifact'lerin kendisinden, haşhaşilerden ve tapınak şovalyelerinden daha önemli olduğunun çabucak farkına varmış, elmayı yıllarca kötü niyetli ellerden korumuş; bu aşamada karısını ve çocuğunu kaybetmiştir. ezio paşamız ise masyaf kalesinde bulduğu elmayı ''artık bizden geçti'' minvalinde sebeplerle terk etmiştir.

altair, al muallim'in güç arzusuyla bulandırdığı, daha sonra abbas'ın çürümeye terk ettiği ve bir diktatörlüğe dönüştürdüğü assassin yoldaşlığını küllerinden var etmiş, organize etmiş, niccolo polo aracılığıyla assassin'lerin batı'ya açılmasını sağlamıştır. ezio beyimiz bu tarz olaylarla uğraşmak zorunda kalmamıştır, ya da çok az kalmıştır.

daha hepsini okuyamasam da kitapları okumakta olan bir assassin's creed geek'i olarak söylüyorum: altair serinin en cesur, çilekeş ve bilge assassinidir. saygılar.

devamını okuyayım »
27.08.2018 03:44