sleeperjohn

  • 389
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

eski sevgiliye söylemek istenen şeyler

yokmuşum hiç olmamışım gibi davranmaya gayret ediyorum hayatında. sanki hiç olmamış gibi. niye biliyor musun? seni daha çok üzmemek için. sırf senin için yanmasın diye bir hiç olmak istiyorum. bana yazmak mı istiyorsun? yazma. canını yakma. benimle konuşmak mı istiyorsun? arama. sil aklından numaramı. çünkü biliyorum. telefonundan silsen de ezbere biliyorsun zaten onu.

bilemiyorum belki de başardın belki de ben hiç olmamışım gibi davranıyorsun hayatında. güzel birşey. darısı başıma! bazen benden öğrendiklerin aklına gelip acı acı gülüyorsun. belki de güzel anılar aklına gelip kederleniyorsun. kederlenme. çünkü üzülmeni istemiyorum. bilemiyorum. belki de lanet ediyorsun benle geçirdiğin 4 koca seneye. umarım öyledir. çünkü rahat edersin bensiz hayatta.

ince sitem dolu yazmak istemiyorum tüm yaşadıklarımız uğruna çünkü biliyorum bugün olsa yine yaşarım o 4 seneyi aynı hatalarla. çünkü ben böyleyim. benim olayım bu. yine bilmiyorum niye yazıyorum niye saçmalıyorum böyle şeyleri. belki duygusal bir patlama artık eskisi kadar sık gelmeyen.

mantıklı düşündüğümde artık seni kafamdan anılarımdan kısmen de olsa tahliye etmem gerekir. senden sonra seveceğim insanları üzmemek adına. ama ben daha bana aldığın tek bir çöpü bile atabilmiş değilim.

senin çantanla yolculuğa çıktım yine. bir süre dolaştım sanki o çanta değildi de sendin yanımdaki. bir karıştırdım içindekileri ki ne göreyim. sana veremediğim mektup. son gezimizden kalan adımıza biletler rezervasyon kartı. bir kaç fiş beraber gittiğimiz mekanlardan gezdiğimizi belgeleyen.

neyse yine dolmuşum yazdım sana ama sanırım bundan sonra sana hiç birşey demeyeceğim. belki askerdeyken bir kitap yollayacağım sadece belli başlı yerlerin altını çizdiğim. başka kitapları okumazsın ama bunu okursun biliyorum. belki de iki satır karalarım bu yazdıklarımı okumazsın diye.

senden uzak kalmak için elimden geleni yapacağım. bazen çok sarhoş olup camının önüne kadar gelsem de. bazen o camın önüne geldiğimde elimdeki bira şişesini senin camına çalıp seni uyandırıp sende ağlamak istesem de bunları yapmayacağım. çünkü beni bunları yapacak birisi olarak tanımadın. ki zaten değildim de. bazen işte insan öyle yapası geliyor.

aklımın iplerini saldım. boşlukta yuvarlanıyorum. şundan emin ol ben hayatta yaşamak istediğim bir çok şeyi yaşadım. hani derler ya ölsem gâm yemem aynen o şekil. bereket çok sevdiğim ailem var ki onları üzmemek için saçma salak yollara başvurmuyorum. ama bil ki sen de benim ailemin bir parçasıydın her zaman. eğer ailem olmasaydı bunca şeyden sonra kendime kıymamak için kendimi durdurabilir miydim? bilmiyorum.

umarım okumuyorsundur yazdıklarımı. çünkü seni üzmek istemem.

bu yazı yok hükmündedir.

devamını okuyayım »
21.10.2014 04:56