snegurochka

  • 3390
  • 13
  • 4
  • 0
  • 4 gün önce

erasmusa giden kız ile askere giden erkek ilişkisi

bunların filmini fatih akan çekerse kız erasmustaki mekanında yunanlı arkadaşı elena ile yemek yaparak yaşar, oğlan bin bir zorluğu aşıp inanılmaz trajikomik maceralardan sonra tezkerenin ilk gününü kızın mezuniyetinin son gününe denk getirerek kapısında biter.

nuri bilge ceylan bunların filmini çekerse kız mutlaka kar yağan bi yerde kampüste olur, sesi çatal çataldır, oğlan askerliği karsta yapar (evet kar yine) sigara üstüne sigara içer konuşmaz, filmin 89 dakikası diyalogsuzdur. kavuşurlarsa da işe yarar mı bilemeyiz.

hasan karacadağ bunların filmini çekerse kız içkili bir prag gecesinin sonunda bir çingene kadınına kavuşma büyüsü yaptırır, kadın oğlana cin musallat eder, oğlan askerlikteyken çıldırıp tüm koğuşu doğrar.

david lynch bunların filmini çekerse kızın oda arkadaşı, kızı anlamsız anlamsız izler ki filmin yarısına doğru hafiften bunun yalnızlıktan sıyıran kızın alter egosu olduğunu çakarız, oğlan askerde yerde bulduğu çavuşun kesik tırnağını cebinde saklar. biz akıllı seyirci ise bunun kıza mesaj göndermeye üşenen oğlanın bilinç altının sembolü olduğunu anlarız.

quentin tarantino bunların filmini çekse kız madrid'te bir kampüste marijuana çeken ve içinde dövmeli meksikalı tipleri barındıran bir çete tarafından taciz edilir, saçlarından sürüklenirken askerden kaçıp gelen esas oğlan çeteyi elektrikli testereyle kana boğar, kızı inci gibi tertemiz alır.

lars von trier bunların filmini çekse kız soğuk ve kasvetli bir iskandinav şehrindeki kampüste nemfomanyak bir seks kölesi olur, oğlan bunu bilir ve itiraz etmek yerine sıranın kendisine geleceği günü bekler.

haneke bunun filmini çekerse...
neyse sustum. gerçi sonsuza dek devam edebilirim.

devamını okuyayım »