snegurochka

  • 2087
  • 62
  • 12
  • 1
  • dün

pitbull terörü

bu senaryo baş rolde bir köpek, sahibi, köpeğin paraladığı şahıs ve biz toplumun diğer bireylerinden oluşur her seferinde.
ama yüzde seksen şöyle biter film:
köpeğin sahibi suçlu, eğitim verememiş, it zaten bir melek, paralanan şahıs desen zaten ne işi var orada değil mi, hayvan oynamak istedi, korkunca saldırdı.
ben köpeği insanın önüne koyan zihniyeti asla ve asla anlayamayacağım. ve yine hayvanlara eziyet eden pislikleri de anlayamayacağım. fakat gel gelelim düşünün ki o pitbull bebeğinizin yanağından bir parça kopardı ( nette var görülebilir) itsever bir sevgi pıtırcığına dönüşebilecek misiniz? bin bir boktan saldırısı olan şu köpeğinizi ağızlıksız başıboş bırakmayın şerefsizler. bir de saldırma, boğma diye abartmayacakmışız, sadece ısırırmış... ha yani öldürebilir de şükredelim? dayak ata ata saldırganlaştırdığınız hayvanınızla oynamak istemeyebilir herkes kapiş? zorunda da değil, hayvan sevgisini pitbull üzerinden gerçekleştirmeyiverin? başka köpek mi yok? tavşan, kedi, sevin? ama olmaz değil mi, hırlaya hırlaya sokakta gezdirirkenki havanıza uymaz bu dediklerim. nasıl bir psikolojiniz varsa bu hayvanı sevmekle iyi hissediyorsunuz.
40 kiloluk tikinin çakma şehzade sakallı herifiyle zor zaptettiği o köpek arabayla gezdirilen çocuğa, bastonlu yaşlıya hırladıkça nasıl bir tatmin sağlıyorlar merak ediyorum. kaldı ki köpek sevgisi olan ve dolayısı ile bu köpeklere nasıl davranılması gerektiğini bilenler bile nasiplenebiliyor pitbull teröründen. köpek suçsuzmuş, eğitimi kötüymüş, üstünüze saldırıp bilmem kaç tonluk kuvvet uyguladığı çenesiyle bir yerinizi kaparsa bakalım ne düşünürsünüz eğitim adına. ve biri daha demişti sözlükte katılıyorum, bunun ağızlıklı olanına rastlamadım ben.

edit: pitbulları öldürün, yok edin demişim gibi abuk subuk örnekler vermeyin, ben olanları söylüyorum. psikopat köpek sahipleri varsa ve ben onların yaptıklarının ceremesini çekiyorsam konu hakkındaki fikirlerimi tabii ki söyleyeceğim. bunu da size soracak değilim. hayatım sizin deneyimlemelerinize göre şekillenmiyor. burada eleştirdiğim yüzde on köpekse yüzde doksan insan, onu bile anlamamışsınız.
başlığı açarken koyduğum bir fazla t harfi tüm argümanı haksız çıkarıyor:))) terrier miş...bak bak bak...istersen bir de sir ünvanı verelim saygıda kusur olmasın.

devamını okuyayım »
01.03.2017 13:58