social parasite

  • kofti anarşist (189)
  • 927
  • 2
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

cem yılmaz

11 kasım 2019 zorlu psm’deki gösterisindeydim. cem yılmaz bitti diyenlere “evet bitti… ocak ayı biletleri” diyerek cevap verdi. katılıyorum. cem yılmaz’ın bir tat bir dokudan beri izlerim. her yeni gösterisinde kahkaha kat sayısını artırdığına şahit oldum. ancak önceki gün gösteriden sonra düşününce benim için cem yılmaz’ın kendi içindeki zirvesi cm101mmxı fundamentals’dır.

gösteride genel olarak cem yılmaz’ın son zamanlarda sosyal medya linçcilerine bastığı tokatları gördük. bunun dışında kendi çocuğu kemal’den defne’yle olan ilişkisine, 70’lerde ve 80’lerdeki çocukluğundan ve güncel bir çok anektodla izleyenleri güldürdü ama yerlere yatırmadı!

gösteride ali koç ve babası rahmi koç’tan, acun’a, nusret’ten tarkan’a mustafa sandal’dan ata demirer’e yılmaz erdoğan’a ozan güven’e daha nicelerine esprileriyle dokundurdu ve seyirciyi güldürdü. haluk levent’te ile ilgili kısıma gelirsek..

olay tamamen kelimesi kelimesine şöyledir. öncesinde nasrettin hoca’nın yaşadığı dönemden ve meşhur para-düdük anektodunu anlatmasının ardından “nasrettin hoca 13. yy’da yaşamış rahmetli. doğru bir zamanda yaşamış. bugün yapsam bu hareketi (parayı veren düdüğü çalar anektodu için) bir komedyen olarak benim ağzıma sıçarlar..yani derlerki (komik bir şiveyle) “-ulan çocuklara mesaj verecem diye niye düdük almadın, para vermeyenlere de alabilirdin! allah belanı versin! seni oraya biz çıkardık indiririz, hayvan herif! vatan haini! ilumaniati!..necati neydi o illumaniti miydi? heh illuminatiler! bak haluk levent ne kadar yardım ediyor orospu çocukları...” seyircinin kahkaya boğuldu bu arada. sonrasında cem “ haluk levent...yardım ediyormuş... büyük vurgun, yakında sinemalarda” dedi.

bir mesaj mı vermeye çalıştı? ya da bildiği bir şey var da onun için mi böyle konuştu bilemem açıkcası çok da takmam. adam komedyen abi. her söylediği üzerine düşünecek kadar işsizsem yukarda anlattığı çomardan farkımız yok demektir zaten. bununla birlikte cem yılmaz da haluk levent gibi değerlidir. her ikisi de yıllardır birçok yardım etkinliğine katılır bir çekememezlik olsun sanmıyorum ikisi de güzel insandır.

gösteride cem yılmaz baştan sonra aslından bu iki gündür konuşulan şeylere isyan etti. belki bu ifadeyi bize durumu örneğiyle göstermek için bilerek söyledi. işin garibi bu adamın gösterisine gidiyorsan seviyorsundur. tutup da zorla izletmiyorlar kimseye. sosyal medyada kendini gösterme çabaları ne zaman bitecek merak ediyorum. *. son olarak bunun gibi birçok polemikle yıpratmaya çalıştığımız cem yılmaz son 20-25 yılda ülkeye dair en güzel detaylardan biri olduğunu unutmayalım.

devamını okuyayım »