solidsnake

  • mangal yürekli rişar (503)
  • 746
  • 10
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

emekliliği iptal edilen gurbetçilerin akp tepkisi

orospu çocuklarına bak ya. yaşları 50 yok, taşı sıksa su çıkarırlar ama emekli olma peşindeler.

sabah 5'te işe gidiyormuş amcık. böcek gibi yaşadığı allah bilir iş yrine kaç saat uzaklıktaki mahallesinden çıkıp o hakir gördüğü almanlarla otursa 5'te kalkmasına gerek kalmaz.

hadi reyis, şu gurbetçileri daha da sik. hatta burdaki taşınamazlarına el koy, allah belamı versin sonraki seçim oyum sana.

edit : ablaya bak, alman vatandaşıymış, herkes yapıyorsa ben de yapayım demiş. ya ne güzel sikmiş dolandırıcılar sizi, olmayacağını bile bile girişmiş bu işe, aklı ermemişmiş. sizin ben kitabınızı sikeyim, soktumun dolandırıcıları. hepiniz biliyorsunuz aslında girişilen işin aslında mantığa sığmadığını ama ya tutarsa demişsiniz.

bizimkileri de mi kesecekler diye düşünenler varmış, inşallah keserler. çalışmadığın ülkeden emekli olmak arsızlık değil mi? ağlayın amk çomarları ağlayın. hiçbirininkini kesmesinler diyor, tabi amk biz it gibi çalışalım sizi besleyelim almanya'da. bize insan olarak bakmalılar diyor, siz insan falan değilsiniz, şerefsiz köpeklersiniz.

para ödedi diye emekli olabileceğini düşünüyorlar, lan sinirlerim bozuldu. ülkeye dönüp sgk'ya gitseydiniz ya biriniz? kadın ağlıyor 53 yaşındayım, işsizim diye. seni ülkeden siktir etmeyen almanyayı da sikeyim.

ülkede para bitti gurbetçi çomarlar, size de girecekti bunun bir kısmı, ağlamayın hiç şimdi. ulan sabahım güzelleşti be.

edit 2: lan bunlar harbi geri zekalı. sadece toplu para ödeyerek emekli olabileceklerini düşünüyorlar. emeklilik mantığını bile anlamamışlar.

edit 3 : lan sinirim geçmiyor. biri diyor ki almanya'dan emekliyim, burda aldığım emekli maaşı çok az. internetten baktım, 600 euro civarıymış en düşük emekli maaşı. 3900 lira ediyor bugünkü kurdan. madem bu para sana almanya'da yetmiyor, ne sikime orda yaşıyorsun? dönsene cennet vatanına?

bu ülkede 2350 lira asgari ücret, dul maaşları 1200 1300 civarlarında ama bu hanım ablamıza 600 öyrocuk yetmemiş. türkiye'ye gelse halkın yüzde 60'ından daha iyi yaşayacak parası olacak ama orda sürünmeyi tercih ediyor, neden acaba?

alayınızın, en faydalınızın bile sülalesini sikeyim.

edit 4: alayının foyası 2015'ten sonra meydana çıkmış. bunlara bu aklı veren, işi de halledenler fetöcüler değilse ben de bir şey bilmiyorum. hepsini araştırın ya cemaatçilerdir ya da para yatırdıkları kişiler cemaatçilerdir.

edit 5 : bu hakkı devlet vermiş gibi argümanlar var, devletin verdiği hakkı okursanız çifte vatandaş olmama ve ülkeye döndüğünde emekliliği başlama şartı var. bunların bazılıar hem çifte vatandaş, hiçbiri de kesin dönüş yapmamış, hala ordalar.

devamını okuyayım »