solukmsc

  • 77
  • 1
  • 1
  • 0
  • dün

feyza altun

yeni mezun bir avukat olarak kendisi hakkında yorumda bulunmak istiyorum. burayı okuduğuna neredeyse eminim çünkü bu tip insanlar egolarını kötü yorumlarla kabartmayı oldukça severler.
kendisi kapitalizmin yeni pazarlama metodu olan feminizmle ünlenmiştir. avukat olduğundan ötürü bunu kendisine daha çok dosya gelmesi için yaptığı tahmininde bulunabiliriz, aynen mülteci derneklerine mültecilerden çok avukatların kayıt olması gibi. fakat durum benim tahminimce böyle değildir. bu avukat hanım ya da avukat kadın yeni nesil sosyal medya çığırtkanlığının insanlarda oluşturduğu “göz önünde olma isteği, herkes benim hakkımda konuşsun isteği” yüzünden bu tarz olaylara karışmaktadır; daha fazla dava için değil. aynı zamanda kendisinin feministliğinin yalan olduğu eski tweetlerinden ortaya çıkmaktadır.
son zamanlarda da siyasete soyunmuştur. fakat derdinin hukuk, adalet, hakkaniyet olduğunu sanmıyorum. kendisine en basitinden hiç locke, hobbes, rousseau gibi temel filozofları okuyup okumadığını soracak olursak büyük ihtimalle vereceği yanıt “locke liberalizmi ortaya çıkarttı yeaağ” dan öteye gidemez. keza şu anda siyasete soyunan çoğu insan gibi.
ülkemizin en büyük sorunlarından birisi fikirler hakkında değil o fikirlerin savunucuları olan partiler veya insanlar (!) hakkında tartışmaktır. buna “kahve muhabbeti” denilir ve bu hanım ablamız elindeki sosyal medya gücünü kahve muhabbetinden öte kullanamamaktadır.
davranışlarını incelediğimizde çoğumuzun çevresinde olan can bey ya da kübra hanım gibi fikirleri sosyal medya popülizmi ve antagonistlik (bu daha çok feministlikle alakalı olan eylemlerinde) etrafında şekillenmektedir. emin olun ki elinde klavyesi olan her insanın yapabileceği şeyler yapmaktadır. ortaya koyduğu herhangi bir düşünce ya da komşunuz hatice abladan kültürel olarak hiçbir farkı yoktur, tek farkı egosudur. eğer ki bunu okusaydı “sen hatice abla’yı kötülüyorsun, pis elitist seni” diyecek olması da bunu kanıtlar niteliktedir.
aklıma en çok takılan bir nokta ise bu kadının neden hep pr çalışması yapıyor olmasıdır. reklamlar elindeki ürünü pazarlayıp, satmak için yapılır. fakat bu ablanın elinde pazarlayabileceği ve satabileceği hiçbir şeyi yoktur. ne kendi fikirleri vardır ne de kültürel birikimi. e o zaman basit bir varsayımla kendi egosunu tatmin etmek, göz önünde olmaya çalışmak için bu pr kokan hareketleri yaptığını söyleyebiliriz.
kendisine ve diğer içi boş fenomenlere başarılar dilerim.

devamını okuyayım »