son unu dusunen firinci

  • 419
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 ay önce

şeyma subaşı

komik argümanlarla savunulan bir insan.

öncelikle olay sadece reşitlikle bitmiyor, bu bir. ortada hali hazırda evli bir adam, o evli adamın nikahlı eşi, ve o nikahlı eşinden çocuklar var. yani öyle "18'ine geldi yav, istediğini yapmakta özgürdür." diye bir hikaye yok. üstelik bunun cinsiyetçilikle hiç alakası yok. neden?

ben 18 yaşıma gelmiş genç bir erkeğim diyelim. komşum da 35 40'lı yaşlarında evli ama taş gibi bir kadın diyelim. ben "lan ben reşitim, istediğimi yaparım." diyebiliyor muyum? diyemiyorum. öyleyse bunun cinsiyetçilik ile ya da toplulukçuluk ile hiçbir alakası yok. bu, suçlu ayırt etmeksizin yanlış bir eylem.

ikincisi, ağzımdan ne ana lafı çıkmıştır, ne bacı lafı çıkmıştır. bizde anneler kutsaldır, sözlükte laf arasında bile olsa muhabbeti döndürülmez. zaten 18 yaşında da anne olmaz, en fazla bahsettiğim gibi bir yakın olur.

bir de şöyle birşey var. "toplulukçuluk yapmayın, ahlak bekçiliği yapmayın." derken bir bakıma aynısını da siz yapıyorsunuz. bir konu hakkında fikir belirtme, ahlak bekçiliği değildir.

şunu gariban biri yapsa ne linç edilmişliği kalırdı, ne bu ülkenin geri kalmışlığı. ama acun olunca iş değişiyor ne hikmetse. o da çok enteresan.

devamını okuyayım »
30.06.2017 01:24