sonsuz sevgilerimle

  • 709
  • 17
  • 3
  • 0
  • 4 gün önce

kadınların mesajlara cevap vermemesi

öncelikle belirteyim, sözlükte mesaj atan herkese cevap vermeye çalışıyorum. ama bazen cevap veremiyorum.
çünkü,

- bazen cidden yoğun oluyorum. entry okuyup favlıyorum ama mesaj yazacak durumda olmuyorum. badilistinde olduğum kişiler sözlükte olduğumu görüyorlar. ve mesajlarına cevap vermemek kabalık oluyor. bunun için ekstra bir çaylak hesabı açmayı bile düşündüm. ama hesaplar arası geçiş yap, aç - kapa, saçma geldi.
sözlükte ve gerçek hayatta fazlasıyla sakin bir insanım. o kadar ki, acile kaldırıldığımda hekim beni içeri almamıştı, dışarda bekletmişti. niye bekletildiğimi düşünürken fark ettim: benim ne halde olduğumu anlayamadı. iki büklümkapıya tekrar gidip: 'çok kötüyüm, anlaşılmıyor, biliyorum ama bir şans verin.' diyip gözlerine bakmıştım. içeri almıştı ve birkaç dakika sonra vücudu parçalanmış hastaların bile önüne alınmıştım. çok soğukkanlıyım ve içimde yaşarım duygularımı. örneğin geçen ay birkaç bin kilometre yol yaptım ama bunu gerçek hayatımdaki dostlarım da dahil kimse bilmedi. yollarda sözlük okudum, belki entry bile girdim. ama mesajlara cevap veremedim, zihinsel takatim yoktu.

- mesaj atan yazarların büyük çoğunluğu bakış açımı genişleten yorum yapmıştır. bu yüzden sözlükte olmayı seviyorum. hiç aklıma gelmeyen şekilde düşünebiliyor insanlar ve anonim oldukları için daha özgürler.
muhabbet ederken çok eğleniyorum, kitap ve müzik önerileri alıyorum.

ama eğer konuşma, flört aşamasına gitme eğilimi gösterirse yüzde doksan dokuz ihtimalle kesmeyi tercih ediyorum.
çünkü, ben cidden kompleksli biriyim. kompleksli olmamın da haklı nedenleri var: güzel değilim, kiloluyum ve yaşım kırkın üstünde. ayrıca vasatın çok altında bir eğitimim var. kariyerli falan değilim.
gerçek ortamında olsam yüzüne bakmayacağı bir kişi olarak, sırf sözlükte güzel yazılar yazdığımı düşünüyor diye, yazarlar tarafından ilgi duyulmasının yanlış tarafını kolayca algılıyorum.

- bazen canım burnumda oluyor. her şeyi uzaklaşmak için sözlük okuyorum. çok kırılgan olduğum dönemlerde insanlarla iletişim kurmak yerine kafa dağıtmak istiyorum. mesaj kutumu kapatmıyorum, çünkü öyle yaptığımda nick altıma yazılıyor. ayrıca kafamı toplayınca cevap veriyorum zaten.

insanlar, evrimsel olarak, bütün bilinmeyenleri olumsuz ihtimallerle dolduruyor biliyorum. ama kimse başkalarını üzmek istemiyor. sadece herkesin şartları dışardan göründüğü gibi olmayabiliyor. ve gerçek durumunu açıklamak da kolay yapılan bir şey değil.

devamını okuyayım »