sotw

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (547)
  • 5137
  • 6
  • 3
  • 0
  • dün

akbil

bu aletin aktarma algoritmasında bir sıkıntı var. illegal kullanımı önlemek amacıyla masum vatandaş mağdur oluyor. bir örnekle açıklamaya çalışalım;

olmaz ya!, ben evliyim diyelim. eşim, allah bağışlasın 7 ve 9 yaşlarında iki çocuğum var. bütün hafta içi pazar gelsin de çekeyim pijamaları, açayım televizyonu premier league, la liga, bundesliga maçlarını izliyeyim, bir yandan hanımın yaptığı ıspanaklı kol böreğini lüptetirken diğer yandan çocuklarla güreşmeyi hayal ederken. küçük olan eşşek sıpası "baba, baba, baba matematikten 5 aldım bizi gezmeye götür" dediği an bu hayallerin yerini bütün hafta boğuştuğum istanbul trafiğinin kederlerine bırakır. 5 almışmış 1 den 10 a kadar sayabilen her ilkokul öğrencisi 5 alıyor lan! (doğmamış çocuğa fırça atan baba)

sözkonusu çocuklar olunca gerisi tefarruattır diyerek haftasonu yola çıkalım. şöyle bir eski istanbul' u görüp boğaz havası alabilmek için eminönü-karaköy istikametine gitmeye karar verelim. çocuklar küçük olduğundan metrobüs' e kadar yürümeden minibüs ile metrobüs durağına gidelim. dürüst bir vatandaş olduğumdan ve günlük hayatında sadece ben ulaşım aracı kullandığımdan yalnızca bende olan akbili 4 kere üst üste basarak ücreti ödeyelim.

metrobüs henüz, eminönü, karaköy, taksim, sultanahmet, beyazıt veya sirkeciye gitmediği için uygun bir yerde inip aktarma yapalım. bir daha 4 kere basalım, 1. basım <aktarma>, güzel. 2,3,4. basım <tam bilet> ama neden? belli ki aynı akbili 1 den fazla kişi kullanıyor ve aktarma yapabilmesi için gerekli olan ilk binişte tam bilet ücretini ödemesine rağmen diğer seferlerde de tam bilet ücreti ödemek zorunda kalıyor.

ondan sonra bizim eşşek sıpası "baba döner, döner yicem, babaaaa" diye elalelim içinde sesini yükseltince, çocuğa simit alıp "gel, bak martılara simit atıcaz, martılar döner yerse hasta olur, ölür" yalanını atmak zorunda bırakmayın lan adamı. sizin yüzünüzden evlenemedik.*

devamını okuyayım »
13.02.2009 11:44