soul froze

  • 1799
  • 5
  • 4
  • 3
  • bugün

13 kasım 2016 fenerbahçe galatasaray odeabank maçı

her fb-gs maçında ve sonrasında olduğu gibi göksenin köksal'ın ve ergin ataman'ın yine gs tribünlerine oynadığı ve yine başarılı oldukları maç. kariyerlerini gayet güzel kontratlar ile bu şekilde galatasaray'da tamamlayacaklar. göksenin'i anlıyorum, standartların çok altında bir basketbolcu ve bu şekilde galatasarayda kalmayı garantiliyor. ama ergin hocayı anlamak mümkün değil. avrupa'da gayet iyi bir takımı çalıştırmak varken kendini holiganizm ile heba ediyor.

gökseninin ortalığı provoke ettiği her maçta olduğu gibi ergin hoca kendisini oyunda tuttu. o da 'hırslı oyuncu taklidi' yapayım derken galatasarayın savunmadaki tüm eşleşmelerini ve adam değişikliklerini berbat etti. ben takım arkadaşı olsam soyunma odasında çok tepki gösterirdim. bobby de hak ettiği cevabı yine crossover'ları ile göksenin'i yerden yere vurarak verdi.

bu maç vesely'nin dönüş maçı oldu. datome de biraz kıpırdandı ama iyi oynayacağı 1 maça daha ihtiyacı var. ilk yarı da gs'nin muhteşem 3lük yüzdesine rağmen fenerbahçe geçen seneki oyun disiplinine yakın bir performans gösterince devreyi önde kapadı. tribünde maçı seyrederken 'maç boyunca bu 3lük stratejisine bağlı kalacaklarsa farklı yeneriz' diye konuşmuştuk ve öyle oldu. oyuncular maç içinde yoruldukça şut ve hatta faul yüzdeleri düşmeye başlar. gs ikinci yarının başında da 3lüklere ağırlık verip, ilk yarıdaki yüzdeyi tutturamayınca fenerbahçe ezdi geçti. fenerbahçe'nin pota altı rakipler için korkutucu ama udoh'un formsuzluğunu nedense galatasaray hiç kullanmadı. ergin ataman bu sene kariyerinin en formsuz senesini yaşıyor.

sinan güler'e ayrı bir paragraf açmak lazım. saygıyı sonuna kadar hak eden çok profesyonel bir sporcu. hem oyunu hem kişiliği ile örnek olacak bir adam.

devamını okuyayım »