sozluk ayraci

  • 1239
  • 8
  • 3
  • 0
  • evvelsi gün

ermenistan

asyanın çıbanıdır.

işin tuhaf tarafı hâlâ bu ülkeyi güzelleyenler var.

düşünün, evinize birisi giriyor ve bu odalar bundan sonra benim diyor. bu eve giren kişinin haneye tecavüz ettiğini tüm apartman halkı kabul ediyor. ancak siz o kişiyi evden çıkarmaya çalıştığınızda sizi eleştiriyorlar. hatta bazı komşularınız evinize giren o kişiye kendisini size karşı savunsun diye silah veriyor. evet bu güzelleyicilerin zekasına hitap etmek için bu örneği vermek zorunda kalıyoruz.

dünya ülkeleri iki yüzlü. onların insani değerlere sahip çıktıkları falan yok. dolayısıyla kimseye güvenmeden türk milleti olarak kendi işimizi kendimiz görmeliyiz.

bu ermenistan isimli maşanın kısa sürede tüm ordusu imha edilmezse yine aynı insanlık suçlarını işleyecekler. bu ülkenin askerleri nazilerden beter. soykırımcı, işgalci ve adi.

dağlık karabağ ve hocalı’da 1992 yılında sivil azerbaycan halkını dünyanın gözü önünde katlettiler. bu ülke savaşmaya değecek mertlikte bile değil.

dilerim dağlık karabağ’ın işgalden kurtulması sonucunda soykırımcı ve ırkçı ermenistan hükûmeti mahkemelere hesap verir. yeni hükûmet ermenistan halkının milli tedrisatını yeniden düzenler ve komşu ülkelerle dostane bir ilişki kurar. yoksa yaşlı insanlarını dahi cepheye süren ermenistan’ın geleceği yok olacak.

devamını okuyayım »