sozlukte bulunmayan kelime

  • 5426
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

uff snne be slk

bu sözü anlamak için bileşenlerini analiz etmek gerekir:

uff: öff olarak da literatüre geçtiği, hatta çoğunlukla kullanıldığı görülmüştür. bu söz tipik türk kızının bileşenlerinden olan "trip" etmeninin belirleyicisi olup, "kapris" olarak da yorumlanabilir. burada eleştirilmesi imkansız olan, tipik türk kızının belirtecidir.

snne: bu bileşen "sana ne" olarak yorumlanır. o size müsade ederse konuşur, etmezse konuşamazsınız. kendisi ile iletişime geçebilmek için bir adet istek belgesi (request form) gerektiğini belirtir. bunun dışında iletişim kurulamaz. kalesinde asil prenses olmasından ötürü elçileri -pardon- arkadaşları aracılığı ile uygun vaziyette görülürse fikrinizin alınacağını anlayabilirsiniz.

be: bir tepki ünlemi. "ay noluyor" maksadıyla da kullanılmasının yanı sıra "yürü git" olarak da algılanabilir. kendisini bunalttığınızı, 103 odalı şatosunda bir türlü rahat bırakmadığınızı belirtir.

slk: salak, yani türk kızının günlük 1200 kelimelik haznesinde özenle nadide bir çicek gibi seçip sağa sola fırlattığı tepki olarak yorumlanabilir. "hıh" dan sonra gelir. burada prensesimiz, aynı davranışı tekrar etmemeniz gerektiğiniz yoksa "çok fena şeyler olacağını" size ikaz olarak bildirir, bir kırmızı ışıktır, bir radyoaktif serpinti ikazıdır. tekerrürünü yapmamanız gerektğini, isterse kendisinin iletişime geçeceğini ama asla bunun siz olmayacağını belirtir.

devamını okuyayım »
11.02.2012 20:07