spellsword

  • 204
  • 3
  • 1
  • 0
  • 5 gün önce

how it ends (film)

izleyen arkadaşların "klişe" olduğunu iddia ettigi, aksine klişelerin dışına çıktığı icin begenmediklerini farkedemediklerini düşündüğüm film. film açıkçası farklı ve sonunu bastan tahmin edemeyecegi filmler izlemeyi sevenler icin gayet ideal bir tercih olabilir. her filmden hayatimiza yön verecek sekilde ilham almayi beklememeliyiz. film vadettiklerini az cok karşılıyor.

--- spoiler ---

öncelikle filmde sıradan insanlarin başından bu tür bir yıkım gectiginde "neler olur ve nasil sonlanir?" sorusuna cevap aramışlar. ilk sahnelerdeki polis kılığına girmis suçlu ile baslayan şiddet, yıkımın merkezine yaklastikca panige kapilmis insanlar sayesinde giderek artmis bu bir parca gerçekçi bulunabilir. diğer taraftan ana karakterler yıkımın sebebini arastirmak, dunyayi kurtarmak, kahraman olmak cabasinda degil, sadece sevdiklerine ulasmaya çalışıyorlar, korku, tedirginlik, suphe icindeler ve benzeri filmlerde basrollere bahsedilen yuksek iq ile kutsanmamis olacaklar ki yol boyunca yaptiklari seçimler, siradan insanlara özgü basit hatalara dönüşebiliyor. filmin sonu ise konusuna uygun bitmiş çünkü asıl aradığı " sıradan insanlar ne yapardi?" sorusuna yeterince cevap almış ve bi sonraki "nasil sonlanır?" sorusunu size sorarak filmi noktalamislar.

cok iyi bir film degildi ama değişik seyler denemeye çalıştıklarını nispeten başardıklarını düşünüyorum. bu kadar agir elestirmeden önce bence filmin bize ne vadettigine bakmak gerek.
--- spoiler ---

devamını okuyayım »