ssaa

  • 84
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

matej mitrovic

kalecilerin bile pas oyununa katıldığı, top tekniğinin gittikçe önem kazandığı böylesine bir dönemde, üst seviyeye çıkabilmek için ya çok ekstra zihinsel ve fiziksel özellikleriniz olması gerekiyor, ya da ayağınızın biraz olsun top yapması gerekiyor.

mitrovic de futbolun evrildiği bu yönde çok önemli iki artıya sahip, hem tekniği yüksek, topa hakim, hem de bunu yaparken soğukkanlı. savunma özellikleri olarak çok ciddi bir falsosunu daha görmedim. örnek olarak bu takımdan, ayağı iyi olsa da, kağnıdan bile yavaş ve 1.60'lık birisinin hava hakimiyetine sahip pedro franco, fiziksel özellikleri yerinde olsa bile zihinsel olarak sahada olmayan alexander milosevic ve yine fiziksel özellikleri ortalamanın üstünde olup, ayağı geçirdiği diz sakatlıklarından sonra bir daha düzelmeyen, pozisyon almak nedir bilmeyen ersan adem gülüm gibi adamlar geçti.

şu ana kadar mitrovic, hava topu hakimiyeti, cüsseli birisi olmasına rağmen ortalama bir hıza sahip ve ayağının düzgünden de öte olması ve en önemlisi soğukkanlılığı ile oldukça potansiyelli bir stoper profili çiziyor. en üst seviyeye çıkamasa bile en üstün hemen altında kendine rahatlıkla yer bulacak gibi bir havası var.

kendisine verilen para çok tartışıldı, ki gerçekten verilen paranın zamanı* ve kulübün mali durumu göz önüne alınınca tartışılması da gerekir. ancak, transfer piyasasının iyice coştuğu bu dönemde böyle potansiyelli bir adamı, böyle bir fiyata almak, gayet de alınabilecek bir risk.

tek sıkıntı, kendisinin oyun stili marcelo ile benzeşiyor, ikisinin de tosic gibi hamleli bir stoper olmamasından dolayı ikisinin yan yana oynadığı zaman doğacak dengesizlik, ikisinin bir arada oynamasına en büyük engel. mitrovic'in ise gelişmesi için, buralarda oynaması gerekiyor. çözülmesi gereken en büyük sorun bu mitrovic'in durumu adına.

devamını okuyayım »