ssgedat

  • 474
  • 98
  • 45
  • 9
  • bugün

serpme kahvaltıcıların iyice işin bokunu çıkarması

bir abartıdır ancak kesinlikle beyaz yakamızın hakettiği bir abartıdır.

öğlen yemeğini bir yerde yersin anlarım. akşam güzel bir ziyafet çekersin anlarım da uyanıp bir yere kahvaltı etmeye gitmek de nesi ya allah aşkına?

mıç mıç herkes dip dibe, elin biriyle sırt sırta sıkış tepiş bir yerde hiç hakedilmeyen fiyatları ödüyorsun bir de üstelik. türkiye'nin güncel halinde en çok beyaz yakalılara acıyorum. bak üzülüyorum demiyorum, acıyorum. bir nesil önce ailesinin yaptığı her şeye yabancıdır. önünde tavuk kesilse psikolojisi bozulur. her öğlen plazada, avm'de popeyes'tan beslenir. tarlayı tapayı, doğayı, köyünü tanımaz. kıvamlı şeker şurubuna "organik-doğal bal" falan diye 100-200 lira saplarlar bunlara.

ha gel gelelim gerçek normlara göre şehirli de değildir bunlar. ayakkabısını kapı önünde bırakır. adam akıllı bildiği okuduğu bir konu yoktur. plaza diliyle konuşur, bazı kelimelerde şive kalıntıları vardır. ne devedir ne kuştur yani. bir acayip devekuşudur.

bir nesil öncesinin rutin kahvaltısındaki sıradan bir ögeye "doğal-organik, ağaçtan toplama sahanda yumurta" diye 50 lira saplarlar buna. gerçi patronun, sistemin sapladığının yanında nedir ki?

haydi hayırlı saplamalar...

edit: düzelti

devamını okuyayım »