standard

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (542)
  • 1175
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

gmat

mutlaka ama mutlaka soru çözmeye başlamadan önce bir gmat kitabının konu anlatımlarını yalayıp yutmuş olmak gerekir.

bundan sonra çözülecek sorular daha bir bilinçli yapılacak, ve en önemlisi, hatalar kendi kendine düzeltilebilecektir. bir sorunun sadece doğru şıkkına bakarak nerede yanlış yapıldığı görülecektir. bu özellikle çözümlü olmayan testlerde çok önemli bir anahtardır.

gmat gerçekten zor bir sınav, yoğun bir çalışma gerektiriyor. matematik kısmı türk öğrencilerine kolay gelecektir, ama verbal kısmı da bir o kadar daha zor gelecek.

verbal kısmı için 2-3 kaynaktan faydalanmak çok önemli.

gmatprep ve powerprep yazılımları internetten indirilebilir. bu testler gerçek gmat'e en yakın olabilecek testler. çözme zamanı iyi ayarlanmalı, çünkü çok fazla test yok.

onun dışında bilimum öss, les gibi sınavlara uygulanan taktikler bu sınava uymayabilir, computer adaptive test olmasından dolayı. ilk 5 sorunun önemi sonrakilere göre çok çok daha yüksek. her bölümün ilk 5 sorusu doğru yapıldığında belli bir puan aşağı yukarı garantilenmiş oluyor. bundan sonraki her yanlış sınav notunu ilk sorular kadar etkilemiyor. o yüzden hız da ona göre ayarlanmalı.

türkiye üniversitelerinde not ortalamaları düşük olduğundan, gmat bir mba başvurusu için en önemli kıstas haline gelebiliyor. bu sınava gerekli zaman verildiği zaman ve o verilen zaman doğru bir şekilde kullanıldığı zaman, çok da korkulacak bir şey olmadığı görülecektir.

benim önerilerim the princeton review cracking the gmat 2007, her üç official guide ve gmatprep ve powerprep yazılımları.

gmat'in ne olduğunu öğrenmek ve nasıl işlediğini anlamak bile puan yükseltecektir.

son olarak, sakın ola ki, herkesin belli bir not üst sınırı var, geçilmiyor safsatalarına inanmayın. gmat bir iq testi değil, zeka ölçmüyor, sadece ama sadece çalışmaya bakıyor.

herkese başarılar.

devamını okuyayım »
12.12.2006 13:35