starchild

  • aklıselim (550)
  • 506
  • 0
  • 0
  • 0
  • 6 ay önce

aldatmaz diye çirkin bir adamla evlenmek

tabiri caizse mük-kemmel bir atlayıştır. çirkin erkek kavramını vasıfsız erkek diye alarak yazmaya başlıyorum. çünkü çirkin ne demek bilemiyorum. herkesin bir alıcısı vardır bu dünyada. insanın dış görünüşü her şeyi değildir, kendine ne kadar yatırım yapıp ne kadar geliştiği de, zihnen nerede durduğu da, üzerindeki kıyafet seçimi bile insanı vezir de edebilir rezil de. derken..

insanlarda ve hatta genellikle kadınlarda görülen bu "ya beni aldatırsa?" ile başlayan çılgınlık silsilesini uzaktan izleyip inanılmaz keyif alıyorum.

"ya beni aldatırsa" diye başlayan bütün zihinsel süreçlerin sonu, hem kadın hem de erkekler için, hüsrandır, buhrandır. bu tarz insanlar bu paranoyanın etkisiyle 7/24 karşısındakini arar, mesaj atar, hesap sorar, takip eder, nefes aldırmaz. özetle karşısındakini boğar diyebiliriz. bu boğulma durumu eğer meydana gelmiyor, iki taraf da birbirine bu şekilde yaklaşıyorsa zaten kendilerine allahtan mutluluklar dilerim. birbirlerini bırakmasınlar. karşılıklı birbirine boğmaya meraklı çok insan yok dünyada, bulmuşken iyi tutmak lazım.

bunun bir başka versiyonunu türk toplumunda yetişen çoğu kız, ilk ergenlik dönemlerinde yaşarlar. gece dışarı çıkmak, gece bir arkadaşta kalmak, kendi başına tatile gitmek gibi konularda, aile kızı gözetleyemeyeceği için sıkıntı yaratır. özellikle bu yatıya kalma durumunda, sıkıntılar daha nettir. türk insanımın anlamadığı nokta, ta o günden bugüne, insanları boyunduruk almaya çalışarak onların içinde kötülüğü eksorsize edemeyeceğidir. boyunduruk altına almaya çalışmak, zamanın %99'unda, patlama yaratmakla sonuçlanır. saçma bulanların en basitinden dünya siyasi tarihine bakıp, faşizm'in nasıl her seferinde ya sosyalizme ya liberalizme zemin hazırladığına bakmasını temenni ediyorum.

herkesin zamanında ya tanıdığı ya da hikayesini duyduğu bir takım insan çeşitleri vardır. misal
1) saat akşam 8'de evde olması gerektiği için sevgilisiyle sabah buluşan, yasaklardan dolayı daha da gaza gelen, normal insanlara garip ve ikiyüzlüce gelen hareketler içine giren; sabah sevişkenleri
2) sevgili türk toplumunda erkekler dam üstünde dam silerken kızlarımızın bakire olması gerektiği gerçeğini özümsemiş, ama bu duruma bir yandan içerlemiş ve yine abzürd bir çözüm üretmiş; anal seks tutkunu bakire genç kızlar
3) erkek arkadaşını kaybetmek istemediği için kendi kendine katakulli yapıp, zorla ve inatla ve saman altından hamile kalmaya çalışan; terk edilmemek için hamile kalan kadinlar

v.s

örneklerde doğal olarak erkeklere dair pek bir şey gelmiyor aklıma. herkesin de artık bildiği gibi aldatan erkek çapkın, 15 yaşında milli olan erkek playboy, uzun süreli bağlılıktan uzak kalan ıssız adam, karı kızın peşinde koşup onlara bok gibi davranan ama bir sebepten çok rağbet gören erkek piç olarak adlandırılır. herhangi bir boyunduruk olmadığından, genel bir abzürdlük eğilimi averaj erkeklerde çok görülmez. bazılarının patalojik problemleri vardır, olabilir. günümüzde ruh hastalıkları gayet yaygındır. bu noktada toplumda yaşanan değişimi de görüyoruz. 20-30 yıl önce piç demek, birisinin annesinin orospu olduğunu ima etmekle eş anlamlı olduğundan küfür olarak kabul edilirken; ataerkil sevgili toplumumuz zamanla bunu "aslında çok karizmatik" bir sıfat haline getirmiştir; bambaşka bir içerikle incelenmesi gereken bir durum yaratmıştır.

konumuzla ne alakası olduğuna gelirsek...

sevgili türk kadını, "beni ya aldatırsa?" diye daralıp, telefon/baskın/hesap sorma/trip atma dörtgeninde kendi çapında bir kısır döngü oluşturmuştur. aldatacak adam aldatır. toplantıdayım der sekreteriyledir, ruhun duymaz. iş gezisindeyim der dam üstünde dam siler, ruhun duymaz. annemdeyim der mama'dan çıkar. bunu takip etmenin, adamı olmadığı bir formata sokmaya çalışmanın zaman kaybından başka bir anlamı yoktur.

kadın kısmının bu aldatma olayını ölüm kalım meselesi haline getirmekten vazgeçmemesi, sosyal dengelerin bu şekilde kadınların aleyhine değişmesinin en büyük sebeplerinden biridir.

sırf aldatmaz diye çirkin erkekle evlenmek dünyanın en salakça hareketidir. böyle bir düşünceye bile sahip olmak için özgüvenin yerin altında, zekanın da bir takım atmosfer katmanlarında kaybolmuş olması gerekir.

ama aptallığın doruk noktası, evlendikten sonra olacakları tahmin edemeyecek kadar dünyadan bihaber olmaktır. averaj ve averajın üzerinde bir çekiciliğe sahip bir bayan, herhangi bir adamın koluna girdiğinde, bu adamın diğer kadınların ilgisini çekeceği gerçeğidir. "bu kadın bu herifle beraberse bu herifte bir numara vardır kesin" zihniyeti, adamın hayatında asla görmediği bir ilgiye maruz kalmasına ve % 1000 ihtimalle averaj bir erkekten 1000 kat daha fazla sapıtmasına yol açacaktır. benden söylemesi.

bu kadar ekmek beyinli olmanın kimseye faydası olmaz kısacası. kadınların en kısa zamanda kapak atma kafasından kurtulup, evlilik sevgililik yuva kurma üçgenine saplantı yapmaktan vazgeçmesini umuyorum.

bütün insanlar bu dünyaya yanlız doğuyor, yanlız uykuya dalıyor, yanlız uyanıyor, yanlız gülüyor, yanlız ağlıyor ve yanlız ölüyor. önemli olan bu süreci illa biriyle paylaşmak için abzürdleşmemek, kendine saygı duyup bunu paylaşmayı hakeden bir insanla karşılaşınca ona da saygı duymayı bilmektir.

devamını okuyayım »
04.04.2009 17:33