steven anfield

  • 47
  • 1
  • 1
  • 0
  • 4 gün önce

kylian mbappe

ismi liverpool fc ile anılan futbolcu.

kesin yazılmıştır diye başlığa girdim lakin kimse son dedikoduları yazmamış. durum şöyle:

liverpool'un güncel forma üreticisi new balance. fakat liverpool yönetimi, nb'nin pazarlama stratejisinden hiç memnun değil. örneğin dünyanın neresinde olursanız olun manchester united forması satın almak mümkün. fakat bugün türkiye ve diğer birçok ülkede "orijinal" liverpool forması temin etmek sıkıntılı. hal böyleyken liverpool yönetimi nb ile sözleşme uzatmayacağını açıkladı. hatta new balance, liverpool'u sözleşmenin uzaması gerektiği yönünde dava etti ve kaybetti. yeni forma üreticisin nike olacağı ve son zamanların en karlı anlaşmalarından biri olacağı söyleniyor.

gelelim işin mbappe kısmına. oyuncunun psg'den ayrılacağı zaten konuşuluyor. nike yönetimi liverpool ile yapacağı bu anlaşmayı, supplier'ı nike olan yıldız bir futbolcu ile taçlandırmayı isteyecektir. yukarıda bir arkadaş da bahsetmiş mbappe'nin artık "ikon" oyuncu olması gerektiğinden. ikon oyuncu demek, forma satışı demek.

tabii en başta söylediğim gibi şu anda bunların hepsi birer dedikodu. ben işlerin bu kadar basit olduğunu düşünmüyorum ama düşüncesinin dahi nike hissedarlarının ağzını sulandırdığına eminim. ancak böyle bir durum olması halinde salah veya mane'den birisini takımdan ayrılacaktır. ve onun da muhtemel durağı real madrid olacaktır. veyahut bunların hiçbiri yaşanmayacak, kylian mbappe gidip real madrid ile anlaşacak. bu entry de sik gibi ortada kalacak.

devamını okuyayım »