stickboy

  • 295
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

saldırgan köpek besleyenlerin maganda olması

şöyle olsa daha doğru olurdu bu önerme; magandaların saldırgan köpek beslemesi
cins bazında köpekleri saldırgan diye nitelendirmek çok yanlıştır ne kuzu pitbull'lar, dogo'lar ne cengaver sosis köpekler vardır.

lakin, bu magandalar, sert görünümlü büyük çeneli köpekleri tercih ederler çünkü pipileri küçüktür. ona göre bu köpek kavgacıdır ve potansiyel kavgada karşısındakini korkutur. ama neden korkutur? zavallıyı çünkü aldıkları günden itibaren boynundan geçirilmiş bir iple zincire bağlarlar. ihtiyaçlarını karşılaması, yıkanması, tırnaklarının bakımı, yediği mama vs umurlarında değildir. önce kulaklarını keserler sahibi olduğunu anlasın diye, sonra kuyruklarını. hayvanın canı yanarken tentürdiyot bile sürmezler. bebekliğinde yürümeyi öğrenirken "la bak top gibin yuvarlıyok iti" diye tekmelerler.
yavruyken dişlerini kaşıyacak, sallanan süt dişlerini dökmesini sağlayacak doğru mamayı vermedikleri için diş yapıları, çene yapılarını bozarlar. ağrılar içinde kalan yavrucağın kendi ipini ısırmasına kızarlar, yine döverler. tokat atarlar suratına ki sinirlensin, hırlasın diye. önünce civciv atarlar oyuncak diye zaten doğru dürüst beslenemeyen hayvanı canlı hayvan yemeye zorlarlar. kedilere saldırtırlar önce, kedi burnunu tırmalar, sahibi bundan büyük haz duyar yara izi oldu karizmatik durdu diye. sonra köpeğe sopalarla vururlar dayanıklı olsun diye.
tasma sokağa çıkacak boya gelene kadar iptir, sonra dikenli boğan tasmaya geçilir. hayvanın boğazı acısın dik dursun diye bu tasmayı hep sıkarlar ufacık tutarlar.
yüzü gözü yara içinde, çenesi ve kemikleri doğru beslenme ve bakım uygulanmadığı için yamuk, tırnakları dolama olmuş bu hayvancık artık sokağa çıkar, kızlara havlar. kızlar korksun diye. hoşuna gider bu pezevenklerin kızları korkutmak, korkunca kız döner yüzüne bakar ya o sahibin kim olduğuna o onlara yeter, asılırlar artık o bakışa bütün gece.
şanslısının sonu bu, şanssız olan köpekler ise, dövüştürülür...
dövüşenler aç kalır ki daha çok asılsın maça, yaraları iyileşmeden tekrar kanar. bu tip psikopatlar ise işte o köpeği, o saldırgan olmak zorunda bırakılmış can derdindeki köpeği gururla gezdirir. kebapçı scooter'ının yanında zorla oturtur, sucuyla sohbet ederken tekmeler hayvanı havladı diye. psikolojisi bozulmuş o hayvancık ise sadece su istemiştir belki.

devamını okuyayım »